jollei läheiselle ystävättärelle, voisi joskus askaroida "lohturasian" (peltinen/puinen, vaikka itse koristeltu). Sinne voisi pistää esim. ihania, säilyviä karamelleja, söpön pikku albumin rakkaimmille valokuvilla, koskettavan runokirjan, tuoksuvaa kosmetiikkaa pikku puteleissa (parfyymiöljy, kylpyöljy, käsivoide), romanttisen tuoksukynttilän, muutaman kauniin kortteja, joihin on kirjoitettu jotain tärkeää ja lohduttavaa, jne. jne. Täytyy tietysti jättää tilaa hänen itsensä lisätä arvokkaita asioita.
Jos sellaisen tekisi itselle, niin sinne voisi laittaa tuoksumuistoja lapsuudenkodista (esim. samanmerkkistä Ruusu-käsivoidetta, jota äiti aikanaan käytti), lasten kiharat, miehen rakkauskirjeen ym.
Ainakin itselle,
Pai pai
0
212
Luetuimmat keskustelut
- 121766
- 81706
- 56678
- 46583
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?40567- 60542
Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅44517Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko71516- 26491
- 53463