Aso huomasi Danan selänpuukottamista kun näyttivät niitä videoklippejä ja se osoittaa sen että Aso on hyväsydäminen kaveri, ei puhu paskaa selän takana. Aso kertoi pk-huoneessa Danan selänpuukottamisesta Kätliinin selän takana, on ainakin yks joka huomaa ja ei mikään tyhmä kundi, huomaa sen mikä muut eivät huomaa.
Sen sijaan Esa ei siihen reagoinut mitenkään, se kertoo jo ihmisestä paljon, eli saa sellasen käsityksen, että Esa A pitää itseään ylitse muiden eikä tunne minkäänlaista myötätuntoa muita kohtaan, vaikka minkälaisia selänpuukottajia olis, hän ilmeisesti jumaloi Danaa.
Asolle plussia, on aidon oloinen kaveri joka huomaa kaikki vääryydet, pisteitä hänelle siitä.
Aso ja Kätlin finaaliin!
Sen sijaan Esa ei siihen reagoinut mitenkään, se kertoo jo ihmisestä paljon, eli saa sellasen käsityksen, että Esa A pitää itseään ylitse muiden eikä tunne minkäänlaista myötätuntoa muita kohtaan, vaikka minkälaisia selänpuukottajia olis, hän ilmeisesti jumaloi Danaa.
Asolle plussia, on aidon oloinen kaveri joka huomaa kaikki vääryydet, pisteitä hänelle siitä.
Aso ja Kätlin finaaliin!
Vastaukset 16
Vanhimmat
Niin, sellanen käsityshän siitä pitää vetää ilman muuta... Kyllä olet naiivi, ei voi muuta sanoa.
Kätlin ja Esa taistelee voitosta.
Esa on liian ylimielinen ja heittäytyy marttyyriksi, pelimies väärällä tavalla.
se antaa vain positiivisemman vaikutuksen kun ei mene suuna päänä toisten väleihin moralisoimaan, leikkimään tuomaria ja syyllistämään.
Asoko ei puhu selän takana? Seuraatko ohjelmaa?
puhuu selän takana mm. Danasta, mutta hän sanoo saman asian suoraan eteen.
loppusuoralle!
Asohan on ihan yhtä niljakas selkäänpuukottaja kun Danakin
Mutta ei oo niin kusipää kun Dana. Mutta valehteli kuitenkin kaikille, että ei puhuu seläntakana.
En pitää enää Asosta. Pelaja ja epärehellinen tyhmää ääliö.
kyllä Aso nyt sen verran viisas on että tietää talossa olevan kameroita. Ei sen takia puhukkaan selän takana niin kauan että rahat ovat kädessä. Ku pääsee talosta pois niin silloin Ason suu alkaa käydä ja kunnolla. Haukkuu kavereilleen kunnolla muut ihmiset.
http://www.bigbrother.fi/uutinen.shtml?1001100
Ason puheisiin ei kannata luottaa, mies puhuu, mitä sattuu.
Aso katsoi tarpeelliseksi saarnata Danalle selkään puukottamisesta ja itse tekee samaa.
Täällä revettiin täysin, kun toi video nähtiin.
Aso on alusta alkaen ollut liero ja sama peli jatkuu.....
Voi sitä Ason riemua, kun repi kärpäsiltä siivet ja katseli, kun kärpäset kärvistelivät tuskissaan.
Hyi hemmetti, mikä jätkä.
Kidutus loppui, kun palautetta BB:lle laitettiin.
Nim eläinten ystävä ja EI ELÄINTEN KIDUTTAMISTA MISSÄÄN MUODOSSA.
eläinrääkkäjä Aso,ois varmaan Paavo koiraaki kiusannu jos siihen ois ollu mahis,niin paljon näytti tehtävä miellyttävän Asoa etten ois BB:nä hyväksynyt viikkotehtävän läpi menoa. Oli kyl törkeetä repii siivet niiltä kärpäsiltä,ois sitten suoraan listiny ne eikä jättäny kitumaan. Mutta kyllä mä Ason kelpuutan silti finaaliin yhdessä Esan,Antin ja Tonin kanssa vaikka pelkään että Viron vahvistus siel tuleeki olemaan.Harmi Tonin tai Antin kannalta, Toni on parantanut kuin sika juoksuuan kun Sami suuri potkittiin pellolle talosta. Danaa ei missään nimessä finaaliin,mama vois sen viedä heti katkolle kun on mahdollista. Danasta on kovaa vauhtia tulossa alkoholisti,joka hukuttaa murheensa kuningas alkoholiin,koska ei ole päässyt yli isänsä kuolemasta.
Sinulle, joka tuolla ylenpänä kirjoitit, että Esa A on pelimies väärällä tavalla, niin kerropa meille, mikä on oikea tapa pelata.
Aso on tyhmä kun saapas. Miespuolinen 'blondi". Varmaan ihan mukava mutta en suo voittoa hänelle. Kätlinin en halua voittaa missään tapauksessa, ennemmin vaikka Toni voittaisi kuin Kätlin. Kätlin on juuri sellainen minäminä tyyppi eli kaikki itselle ensin. Oli se sitten kuka tahansa joka jää Kätlinin kanssa loppuun kahden annan sille toiselle ääneni.
Ja haluan että supi suomalainen voittaa ja niitä ei ole talossa montaa..ens vuonna voisivat tehdä mamuille oman bb:n sillä niiden huonoa suomea ei jaksa kuunnella.
Huvittavaa miten jotkut ovat langenneet Ason itse lanseeraamaan hyväsydämisyyteen, nähtävästi se että hän itse on hokenut koko kauden omaavansa hyvän sydämen, on tosiaan kantanut toivottua tulosta.
Jos on kautta katsonut, ja etenkin 24/7:aa, fiksu katsoja on huomannut Ason kaksinaamaisen esittämisen ja manipuloinnin. Hän on käyttänyt häikäilemättä sympatiakortit hyväkseen, on tietoisesti kehittänyt itsestään "hauskat" klipit, joiden uskoo tulevan lähetetyksi koosteissa. Ja näin on aina tapahtunutkin. Kiukaalle puhumiset, pleikan pelaamiset tyhjän ruudun edessä, keskellä yötä singstarin laulaminen epätavallistakin epävireisemmin leipä kädessä...nämä ovat hyviä esimerkkejä.
Aso käyttää kyyneleitä myös hyväkseen, milloin saadakseen haluamansa, milloin lopettaakseen hänelle epäedullisen tilanteen, milloin kerätäkseen sympatiaa.
Aso tuomitsee muita ja asettuu näin muiden yläpuolelle, ja jos joku kehtaa asettua häntä vastaan, hän teilaa tämän samantien joka syyttämällä, kieltämällä, itkemällä....alussa hän jopa käyttäytyi aggressiivisesti, mutta muutti käytöstään radikaalisti häätöuhan alla ja etenkin Esa J:n pudottua.
Aito Aso ei ole, vaan muuntelee käytöstään tietoisesti ja esittää.
Ason aitous tulee aidoimmillaan esiin silloin kun se tuomitsee ja moralisoi ja haukkuu naisia. Aso on oikeudenmukainen vain asioissa mikä on Ason mielestä oikein, eikä hän välttämättä itsekään elä oppiensa mukaan. Sen "goofymainen" käytös nykyään on jotenkin teennäistä, esittää tyhmempää kuin onkaan, ja sitten toisaalta se saattaa käyttää päivästä monta tuntia vihaisesti tuijotellen kulmiensa alta. Outoa.
Erilaiset tekonaurut ei myöskään ihan aitouden puolesta puhu...
Vai ei Aso puhu selän takana pahaa? Kyllä muuten puhuu ja paljon! Johan tuosta on näytetty klippejäkin! Asoa puolustavat ei näköjään katsele ohjelmaa lainkaan, tai sitten pelkkiä koosteita...