KL ja Langkawi hotelli suosituksia

Petra09

Hei! Pyytäisin hotelli suosituksia niin Kuala Lumpuriin, kuin Langkawin saarellekin. Kiitoksia!

3

1389

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Bhucannon

      Samaa olisin kysellyt. Siisti ja edullinen(10-40€/yö) majoitus etsinnän alla KL:sta ja Langkawilta. Onko kokemusta esim. Mali best resortista Langkawilla?

      • Gerbera75

        KL:n hotellitarjonta on laaja ja suosittelen kyllä panostamaan sen 50-80 euroa hotelliin, sillä pääset jo todella laadukkaaseen hotelliin. Olen ollut mm. hotelli Mayassa ja pidin kovasti. Hyvä huone, tasokas hotelli, runsas ja monipuolinen aamiainen. Toinen suositus on hotelli Istana, tosin allas-alue kaipasi jo hieman remonttia, mutta muuten oikein hyvä hotelli.
        Langkawilla olen ollut muutamissa hotelleissa, mutta en varsinaisesti niitä suosittelisi. Riippuu hieman, mitä ja millaista hakee. Mutiara Burau Bay oli kiva, bungalow-alue, mutta hinta-laatusuhde ei ollut kohdillaan. Ranta oli kyllä kaunis ja siisti, mutta mökit jo parhaimmat päivänsä nähneet. Nuo Mali bestin mökit ovat aivan rannalla, Cenangin "kylällä". En ole yöpynyt, mutta muistan kyseisen paikan sijainnin. Varmasti ihan hintansa arvoiset.


    • zatzat

      Edullisuudesta en tiedä, mutta Kuala Lumpurissa aivan tornien lähellä on mainio hotel Maya, todella kiva kokemus.
      Langkawilla Cenangin alueella hotel Meritus-Pelangi, erinomainen.
      Hinta kyllä ylittää ainakin jälkimmäisen kysyjän toivoman tason.
      Näistä kuitenkin on hyvät ja tuoreet, henkilökohtaiset kokemukset.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      73
      4416
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      33
      2511
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2324
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      21
      1815
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1672
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      25
      1552
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      81
      1536
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      149
      1346
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      22
      1243
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      90
      1145
    Aihe