TUPLARATTAITA THAIMAASTA?

rattaat2

Olemme tammikuussa matkustamassa Thaimaahan (Phuket, KrabiI) 1,5v ja 2,5 lastemme kanssa. Kuka tietää voiko paikan päältä ostaa jotkut halvat tuplarattaat vai pitääkö ne roudata mukana Suomesta asti? Vai tekeekö siellä rattailla ylipäätään mitään, olisiko lapsenkantorinkka parempi?

4

563

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei kestä

      mukaan sillä niille on käyttöä esim. lentokentällä jne. Eikä niitä tarvitse rahdata vaan ne menee helposti ruumaan ja vielä ilmaiseksi. Miten muuten meinaatte seliytyä lentokentällä lasten kanssa esim. passijonossa joka ovi kestää tunninkin? Omat rattaat vaan mukaan sillä niitä tarvitaan eikä ole mitään järkeä ostaa niitä perillä sillä ne maksaa siellä enemmän kuin täällä.

      • Anneli111

        Minkälaiset rattaat saa koneeseen sisälle? Tämä onkin tärkeä tieto. Eihän passijonossa vielä ole ruumatavaroita saatukaan.


      • voi jessus!!!!!
        Anneli111 kirjoitti:

        Minkälaiset rattaat saa koneeseen sisälle? Tämä onkin tärkeä tieto. Eihän passijonossa vielä ole ruumatavaroita saatukaan.

        ihan rauhassa tätä kysymystä.........vaikka kentälle asti.


      • äitskyliini
        Anneli111 kirjoitti:

        Minkälaiset rattaat saa koneeseen sisälle? Tämä onkin tärkeä tieto. Eihän passijonossa vielä ole ruumatavaroita saatukaan.

        sellaiset, pieneen tilaan taittuvat matkarattaat, myös tuplat menee koneen gatelle asti. Esim. maclarenin matkaratastuplat, tai varmaan ihan mitkävaan matkatuplarattaat. eli niitä ei checkata ruumaan vielä check-in:ssä vaan mennään turvatarkastuksen läpi puhtaalle puolelle ja aina gatelle asti, jossa henkilökunta vie rattaat ja sitte ne odottaa teitä laskeutuessa ja passin tarkastuksessa ruumatavaroita odottaessa voitte sitten pitää lapsia rattaissa, joskus harvoin rattaat tulleet vasta ruumatavaran mukana (esim. egyptissä). Silloin kysymyksessä oli yksöisrattaat, mutta siis tuplien kanssa on paljon matkustettu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      32
      2098
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      46
      1715
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      112
      1476
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1226
    5. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      1024
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      978
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      855
    8. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      34
      842
    9. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      52
      789
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      101
      743
    Aihe