Olemme tammikuussa matkustamassa Thaimaahan (Phuket, KrabiI) 1,5v ja 2,5 lastemme kanssa. Kuka tietää voiko paikan päältä ostaa jotkut halvat tuplarattaat vai pitääkö ne roudata mukana Suomesta asti? Vai tekeekö siellä rattailla ylipäätään mitään, olisiko lapsenkantorinkka parempi?
TUPLARATTAITA THAIMAASTA?
4
547
Vastaukset
- Ei kestä
mukaan sillä niille on käyttöä esim. lentokentällä jne. Eikä niitä tarvitse rahdata vaan ne menee helposti ruumaan ja vielä ilmaiseksi. Miten muuten meinaatte seliytyä lentokentällä lasten kanssa esim. passijonossa joka ovi kestää tunninkin? Omat rattaat vaan mukaan sillä niitä tarvitaan eikä ole mitään järkeä ostaa niitä perillä sillä ne maksaa siellä enemmän kuin täällä.
- Anneli111
Minkälaiset rattaat saa koneeseen sisälle? Tämä onkin tärkeä tieto. Eihän passijonossa vielä ole ruumatavaroita saatukaan.
- voi jessus!!!!!
Anneli111 kirjoitti:
Minkälaiset rattaat saa koneeseen sisälle? Tämä onkin tärkeä tieto. Eihän passijonossa vielä ole ruumatavaroita saatukaan.
ihan rauhassa tätä kysymystä.........vaikka kentälle asti.
- äitskyliini
Anneli111 kirjoitti:
Minkälaiset rattaat saa koneeseen sisälle? Tämä onkin tärkeä tieto. Eihän passijonossa vielä ole ruumatavaroita saatukaan.
sellaiset, pieneen tilaan taittuvat matkarattaat, myös tuplat menee koneen gatelle asti. Esim. maclarenin matkaratastuplat, tai varmaan ihan mitkävaan matkatuplarattaat. eli niitä ei checkata ruumaan vielä check-in:ssä vaan mennään turvatarkastuksen läpi puhtaalle puolelle ja aina gatelle asti, jossa henkilökunta vie rattaat ja sitte ne odottaa teitä laskeutuessa ja passin tarkastuksessa ruumatavaroita odottaessa voitte sitten pitää lapsia rattaissa, joskus harvoin rattaat tulleet vasta ruumatavaran mukana (esim. egyptissä). Silloin kysymyksessä oli yksöisrattaat, mutta siis tuplien kanssa on paljon matkustettu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien1542908- 2352183
- 502148
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes2371990Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva261710Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä821456Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve391340- 1221178
Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?
😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo3171060Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli65895