cipralexin käyttökatko/huimaus

Ihmettelin tässä, kun oon nelisen kuukautta vetäny cipralex 15 mg ja nyt on rahat finito ja kolmas päivä ilman lääkkeitä, niin voiko käyttökatko aiheuttaa pyörtyilyä ja näön menemisen. huippaa ihan sikana ja vasemmalla silmällä nään vaan sumua, päätä myös koskee ja olo on saatanan harhainen. oon parikymppinen opiskelijatyttönen, niin tuskin johtuu mistää sellasesta.

onks tää nyt vaan sekopäisen ihmisen päässä vai onko oireet todellisia?
5150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tutkittava tuo päänsärkysi ja näönmenetyksesi on.
Heti päivystykseen!

Äänestä
  • Nuo oireesi liittynevät lääkekatkoon, rankaisu tulee kyllä jos ei ota lääkettä elimistön totuttua masislääkkeeseen, näin siis yleensä.
    Lääkärille voi mennä, kerro nuo asiat hänelle tai jos et mene niin ota läääkettäsi normaaliin tapaan ja olon pitäsi normalisoitua hmmm viikossako (?), jos ei niin vauhdilla lekuriin.
    Tsemppii!

    Äänestä

  • Venla72 kirjoitti:

    Nuo oireesi liittynevät lääkekatkoon, rankaisu tulee kyllä jos ei ota lääkettä elimistön totuttua masislääkkeeseen, näin siis yleensä.
    Lääkärille voi mennä, kerro nuo asiat hänelle tai jos et mene niin ota läääkettäsi normaaliin tapaan ja olon pitäsi normalisoitua hmmm viikossako (?), jos ei niin vauhdilla lekuriin.
    Tsemppii!

    joo, kiitti. meen kohta hakee pillerit kun alko sähköiskut..

    Äänestä

  • sekopää kirjoitti:

    joo, kiitti. meen kohta hakee pillerit kun alko sähköiskut..

    No sitten tiedetään mistä johtui, eli kipin kapin (juosten hih) apteekkiin.
    Hyvä että selvisi!
    Sähköiskut ne on mullakin varmaan aikanaan edessä, mutta se on sen ajan murhe uhhh.

    Äänestä

itellä seurasi paha depressiivinen jakso kun lopetin yllättäin kun luuliin lihovani lääkkeistä (omaa kuvitelmaa)
ei kannata lopetella yllättäin t.työtön, toivoton,onneton

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sekopää kirjoitti:

Ihmettelin tässä, kun oon nelisen kuukautta vetäny cipralex 15 mg ja nyt on rahat finito ja kolmas päivä ilman lääkkeitä, niin voiko käyttökatko aiheuttaa pyörtyilyä ja näön menemisen. huippaa ihan sikana ja vasemmalla silmällä nään vaan sumua, päätä myös koskee ja olo on saatanan harhainen. oon parikymppinen opiskelijatyttönen, niin tuskin johtuu mistää sellasesta.

onks tää nyt vaan sekopäisen ihmisen päässä vai onko oireet todellisia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu