Apupojan palkka

Moro

Ajattlein kesällä palkata naapurin tenavat 15 vee apupojiksi. Mikähän olisi kohtuullinen hintataso apupojille?
51480
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

6-7€ tunti

Äänestä

8 euroo

Äänestä
  • 8 euroa kertaa 160h niin onpi 1280 euroa per kk.

    onko tuo nyt kohtuullinen korvaus 15v tyypille?

    markoissa 7500mk?

    Äänestä

  • jaahas kirjoitti:

    8 euroa kertaa 160h niin onpi 1280 euroa per kk.

    onko tuo nyt kohtuullinen korvaus 15v tyypille?

    markoissa 7500mk?

    muka saada enemän?ainakin toi 8 euroo on kyllä alin mitä kehtaa maksaa.

    Äänestä

Timpuri oikeassa, sitä luokkaa mekin ollaan
pojille kesällä maksettu, niistä voi tulla
tulevia rakentajia, mieti sitten kuinka
pitkää työpäivää saa 15 vuotiaalla teettää.
Nuoret on kaikista herkimpiä loukkaantuun.
Jossakin se työelämä on aloitettava.
Itse aloitin 14 vuotiaana, ja kohta 50 vuotta
on mennyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jarmo kirjoitti:

Moro

Ajattlein kesällä palkata naapurin tenavat 15 vee apupojiksi. Mikähän olisi kohtuullinen hintataso apupojille?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu