Nettipokeri = WINCAPITA

Nörtti....

Nettipokeri on kyllä niin hölmöläisten hommaa kuin ikinä, todellisuudessa teitä kaikkia kusetetaan ihan tuhat-nolla ja paljon pahemmin kuin ketään wincapita kaveria. Rahat kerätään nettipelien ylläpidoilla joka on se todellinen rahasampo.

Mutta koska tyhmiä ei vaan ole tarpeeksi maailmalla niin annetaan niille ilmaista "rahaa" jotta ne pääsee kokeileen. Miljoonalle kun annat ilmaista rahaa = täyttä leikkirahaa ihan kuten wincapitassa koska et voi ostaa sillä kaupasta mitään vaan se on täytyy käyttää juuri siinä paikassa.

Yksi miljoonasta sitten voittaa miljoonan ja sitä sitten hehkutetaan ihan helvetisti joka sivulla ja jaetaan taas ilmaista rahaa seuraavalle miljoonalle

Loistava kusetus jossa kaikki luulee voittavansa mutta todellisuudessa 99% häviää.

4

425

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihmetelijä

      Kannattais varmaan ottaa ekaksi nuo prosenttilaskut haltuun ja ruveta sitten huutelee.
      1 / 10^6 ei todellakaan ole 0.99.

    • Ensinnäkin nettipokeri firmoja on tuhansia. Wincapita oli vain yksi huijausfirma.

      Vaikka tuhansiin nettipokeri firmoihin mahtuu joku huijarifirma. Niin 99,9% on täysin rehellisiä.
      Monet vielä EU lisenssin saaneita.

      Lähes kaikissa muissa rahapelissä häviää, mutta (netti)pokeri on yksi niistä harvoista rahapelistä jota voi taitava pelaaja pelata voitollisesti pitkälläkin aikavälillä jotkut jopa ammatikseen. Niin nettipokeri on nimenomaan järkipelaajanpeli eikä tyhmien jotka laittaa rahansa peliautomaatteihin ja uskovan kaiken maailman myytteihin.

      Totta, että suurin osa häviää, mutta RAY:n automaateissa häviää kaikki. Myös RAY avaa oman nettipokerin ensivuonna.

      • dfsadfsd

        Huoneita ei ole kuin reilu 500.


    • Nörtti....

      Lukekaa mun, aloittajan kommetti, ja havaitkaa_
      - Tällainen Nörtti on tyypillinen Veikkaus-fani, joka pitää Veikkauksen Jokeri-hahmoa parhaana koomikkona koko tietämässää universumissa, tietokonehuoneen sisällä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      278
      2593
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      77
      2443
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      51
      2182
    4. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      67
      1844
    5. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1618
    6. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      59
      1544
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      134
      1396
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      73
      1288
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      87
      1099
    10. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      76
      1089
    Aihe