Nykyisin katson ruokakaupassa kilo/litrahintoja tuotteen yksikköhinnan sijaan, moni tuote on vaihtunut näin edullisempaan, on melko huikeita hintaeroja esim tee 19-80 e/kg
Säästä ruokaostoksissa
tuunari
1
682
Vastaukset
- harvoin ko. ostava
on todella suuria eroja, tuon lisäksi kannatta katsoa onko kilohinta oikein laskettu ja punnita kassaan menossa tuote,
sillä pullapusseja on usein 20 % alipainoisia, samoin 400 g makkarapaketit painavat usein alle 350 g,
olen nähnyt muitakin punnitsijoita, eräskin oli viisi makkarapakettia, kaikki alle 400 g äijä jätti ne vaa án viereen ja jatkoi matkaansa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle743790Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1813022Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖472936Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle572431Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3632220- 1601870
- 781565
- 321429
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231388Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.391352