Windows 7 on it-nousun veturi

Joukossa on todellisia tähtiä, ja Windows 7 on tärkeä nousun veturi. :
http://www.tietokone.fi/uutiset/windows_7_on_it_nousun_veturi

Näin se mene he, vaikka linuxpunikit asiaa koettaa toiseksi vääntää. Ja jälleen minä ennustin jo aikaa täysin oikein miten asiat menee!!! Linux ei nouse.... Windows on haluttu.
15298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Eurooppa:
http://gs.statcounter.com/#os-eu-weekly-200948-200948-bar

Windows oli todella odotettu ja se myös täytti odotukset. XP:lle llöytyi korvaava vaihtoehto viimein eikä avoimen paskojen leluxeilla tarvitse enää itseään kiduttaa! Joulukauppa nostaa Seiskan osuutta huimasti.

Huomaatteko kun tuolla Apua aloittelijalle palstoilla riehutte Windowsia parjaten ja linuxia kaupaten niin miten ärsyytyneitä ihmiset ovat teihin. Linux ei herätä lainkaan mielenkiintoa vaan kaikki toivoo linuxhörhöjen pysyvän luolissaan!

Äänestä
  • Koittaisit nyt Pentti jotain parempaa, uunituore -W7 rules- nikkisi ei kyllä hämää ketään.

    Otappas muuten selvää, Lelux ei ole käyttis vaan turva- ja hälytinlaitejärjestelmiä toimittava firma joten mitä v****a sä sotket niitä tähän? Ja mitä sit tulee väitteeseesi mielenkiinnon heräämisestä linuxiin, niin voisit jo avata silmäsi, kyllä se herättää mielenkiintoa. On jollain tavalla herättänyt sinunkin mielenkiintosi koska sä kovasti sitä vastaan taistelet kuin taistolainen ikään...ja heh, sellainen sä oletkin....Pentti punikki Nelonen!

    Äänestä

  • Historiallisesti kommunististen maiden valtiojohdon ts. puoluejohdon mielestä kommunismissa ei ole koskaan ollut mitään vikaa vaan se on ollut suuri siunaus valtiolle (puolueelle). Kansallehan voi aina selittää ihan mitä lystää oli totta eli ei ;D

    Äänestä

Kaikki kaupan alat odottavat hienoista kasvua joulumyyntiin paitsi tietokoneet. Sellaisen mukana joutuisi ostamaan Windowsin seiskan eikähän kukaan sellaista halua. ;)

Äänestä
  • Pc-myynti nousi 95% seiskan ansiosta.

    Äänestä

  • .......... kirjoitti:

    Pc-myynti nousi 95% seiskan ansiosta.

    Kun eilen myytiinyksi kone ja tänään myydään kaksi on nousu jo 100%

    Äänestä

  • Numeroleikki kirjoitti:

    Kun eilen myytiinyksi kone ja tänään myydään kaksi on nousu jo 100%

    joskus noin paljon myyty?

    Äänestä

  • joulunaikaan todella paljon, ja niissä jokaisessa on windows 7.
    Ei mikään yllätys. Ja leluxeja ei edelleenkään näy missään.

    Äänestä

haluaa windowsia enään. Sen verran pahaa sekoilua sen käyttö on aiheuttanut. Oikeastaan pelkkää katastrofia koko touhu.

Äänestä
  • Vittu Windowsit siellä on joka jampalla vain pörssisysteemiä ajetaan linuxohjelmalla. Windows ei mitään haitannut vaan ulkopuolisen yhtiön tekemä kehno windowsohjelma johon Microsoftilla ei ollut osaa ei arpaa vaikka propellipäät täällä muuta fudaavat!

    Äänestä

  • --meklari-- kirjoitti:

    Vittu Windowsit siellä on joka jampalla vain pörssisysteemiä ajetaan linuxohjelmalla. Windows ei mitään haitannut vaan ulkopuolisen yhtiön tekemä kehno windowsohjelma johon Microsoftilla ei ollut osaa ei arpaa vaikka propellipäät täällä muuta fudaavat!

    "vain pörssisysteemiä ajetaan linuxohjelmalla"

    Aijaa, no sittenhän linuxilla ei siellä ole juuri mitään käyttöä?

    Äänestä

W7 on maailmanhistorian menestynein ja odotetuin käyttöjärjestelmä ja Microsoft lunasti suuret odotukset, oikeastaan W7 on huimasti parempi kuin kukaan edes olisi vaatinut.

En näe mitään syytä siirtyä sekalaiseen linuxviidakkoon tai kalliiseen maciin!

Äänestä
  • >W7 on maailmanhistorian menestynein ja odotetuin käyttöjärjestelmä ja Microsoft lunasti suuret odotukset, oikeastaan W7 on huimasti parempi kuin kukaan edes olisi vaatinut.<

    Kukaan muu kuin mikkistrollit ja mikkis itse, ei ole odottanut Win7:aa!!! Eli ei se mitään odotuksia ole lunastanut. Samaa Vista-paskaa kuin ennenkin, mutta sisältäen KDE4:sta varastetun työpöydän ja muita muilta käyttiksiltä pöllittyjä ominaisuuksia.

    >En näe mitään syytä siirtyä sekalaiseen linuxviidakkoon tai kalliiseen maciin!<

    Ei linux ole sekalainen viidakko. Kannattaa aloittelijoiden pysyä yleisimmissä jakeluissa.

    Äänestä

Sitä myydään mikä kauppansa tekee, Windows 7 koneet menevät kuin kuumille kiville.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pentti Nelonen kirjoitti:

Joukossa on todellisia tähtiä, ja Windows 7 on tärkeä nousun veturi. :
http://www.tietokone.fi/uutiset/windows_7_on_it_nousun_veturi

Näin se mene he, vaikka linuxpunikit asiaa koettaa toiseksi vääntää. Ja jälleen minä ennustin jo aikaa täysin oikein miten asiat menee!!! Linux ei nouse.... Windows on haluttu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu