mikä asetuksista estää kotisivujen muokkaamisen ?
Lisäksi lähdekoodi näyttää väärälät Firefox -selaimella. IE selaimella OK.
kotisivun muokkaus
4
834
Vastaukset 4
- keksa1
minkä asetukset? Auton kaasarin vai kännykän?
Pitäis näyttää kyllä ihan samalta, jos et käytä jotain skriptauskieltä kuten PHP ja tulostat erilaisen lähdekoodin jos selain on eri.
Voisko nyt olla mahdollista, että toinen selain hakee aina sivun palvelimelta ja toinen hakee sen välimuistista?
Koita painella control pohjaan ja F5 tai control pohjassa painat Refresh painiketta hiirulla. Noin kun tekee niin firefox ohittaa välimuistin- kysymysmerkki??
mitähän luulisit mistä asetuksista kysyn. sen toki tiedän että auton kaasareilla tai kännyköillä ei ole mitään tekemistä kotisivujen tai tietotekniikan kanssa.
sinä et taida tietää joten turhaan vastasit. - ZYXrD
kysymysmerkki?? kirjoitti:
mitähän luulisit mistä asetuksista kysyn. sen toki tiedän että auton kaasareilla tai kännyköillä ei ole mitään tekemistä kotisivujen tai tietotekniikan kanssa.
sinä et taida tietää joten turhaan vastasit."mikä asetuksista estää kotisivujen muokkaamisen ?" ????? siis MITÄ ???? Tuollaiseen kysymykseen ei KUKAAN voi vastata koska kukaan sinun lisäksesi EI VOI tietää mitä asetusta ja missä tarkoitat !
Esitä kysymys uudestaan niin että siitä selviää mitä tarkoitat niin voit saada vastauksenkin.
"mitähän luulisit mistä asetuksista kysyn." Sitä ei kukaan muu voi tietää sinun lisäksesi koska kysymys on niin epäselvä, voisit vaivautua kertomaan että mistä asetuksesta on kyse (jonkun ohjelman asetuksista kenties ?).
"sinä et taida tietää joten turhaan vastasit. " Juu ei varmaan tiennyt koska kysymyksesi on niin epämääräinen että sinun lisäksesi kukaan muu ei sen perusteella tiedä mistä vi**sta on kyse. ZYXrD kirjoitti:
"mikä asetuksista estää kotisivujen muokkaamisen ?" ????? siis MITÄ ???? Tuollaiseen kysymykseen ei KUKAAN voi vastata koska kukaan sinun lisäksesi EI VOI tietää mitä asetusta ja missä tarkoitat !
Esitä kysymys uudestaan niin että siitä selviää mitä tarkoitat niin voit saada vastauksenkin.
"mitähän luulisit mistä asetuksista kysyn." Sitä ei kukaan muu voi tietää sinun lisäksesi koska kysymys on niin epäselvä, voisit vaivautua kertomaan että mistä asetuksesta on kyse (jonkun ohjelman asetuksista kenties ?).
"sinä et taida tietää joten turhaan vastasit. " Juu ei varmaan tiennyt koska kysymyksesi on niin epämääräinen että sinun lisäksesi kukaan muu ei sen perusteella tiedä mistä vi**sta on kyse.Juu meni vähän yli mutta...
Jotain arvailuja. Yrität laittaa muokattua sivua/tiedostoa koneeltasi kotisivuille, eikä se kopioi sitä.
Tarkista: että yhteys muodostuu ja salasanat ovat oikein. Yhteys ei välttämättä muodostu jos palomuuri asetukset ovat väärät. Yritätkö siirtää sitä dreamweaver tms. Vai ihan ftp ohjelmalla?
"Lisäksi lähdekoodi näyttää väärälät Firefox -selaimella. IE selaimella OK."
Tarkoitatko tuolla että sivut näyttävät erilaisilta ulkoasullisesti. Varsinainen lähdekoodi eli se html,css... teksti on kyllä varmasti sama.
Sivut näyttävät väärin firefoxissa mutta ei ie. Mahdollisia syitä:
Ie korjaa mahdollisia lähdekoodissa olevia virheitä erilaisesti kuin firefox. Esimerkiksi jos joku hakasulku tai muu vastaava virhe. Aika harvoin vaikka lähdekoodi olisi täydellistä saadaan täysin identtisen näköisiä sivuja.
Helpottaisi jos kertoisit esimerkiksi sivun osoitteen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 601049
- 981014
Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i21872Olet nainen ollut vaikein rasti
Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔60810- 135802
Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t123793Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle
Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke25669- 45666
- 51650
Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45620- 19607
Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta
https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen14605Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille
Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.83586- 46578
- 35570
Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen
Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast47568Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa
Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka141565Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen
Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok124560- 48527
Pahkalassa tapahtuu
Mitäs on tapahtunut yöllä pahkalan kerrostaloilla.oli poliisia ja ambulanssia taas vaihteeksi9513