Hei!
Kysyisin mitä eroa on kulta- ja syyrialaisella hamsterilla? :o vai tarkoitetaanko niillä samaa rotua?
Kiitokset jo etukäteen!
Kultahamsteri??
18
552
Vastaukset
- jepsjeps.....
Siis ovat samaa LAJIA. Eivät samaa rotua. Syyrialaista hamsteria on ENNEN kutsuttu myös ns. kultahamsteriksi.
- dsdsdsdsd
Täysin sama eläin, kuten edellinen jo sanoi.
- hamsterin omistaja
dsdsdsdsd kirjoitti:
Täysin sama eläin, kuten edellinen jo sanoi.
Se on sama eläin, mutta ei haittaa mitään vaikka kysyitkin. Ne jotka luulevat olevansa tietoisia hamstereista vastaavat heti : "tietenkin ne on samaa rotua!" Saa kysyä, sitä vartyen tämä sivusto on. :)
- ei nimimerkkiä
Syyrialaisen hamsterin virallinen nimi on kultahamsteri.
- F
^Älä viitsi levitellä valheellista tietoa ja nostella sen takia vuosia vanhoja topiceja ylös.
- Kultahamsterit
Kultahamsteri on virallinen ja oikea nimi. Syyrialaista hamsteria ei ole olemassa ja sitä nimitystä käyttävät vain ääliöt.
- bissis05;3
Kultahamsterit kirjoitti:
Kultahamsteri on virallinen ja oikea nimi. Syyrialaista hamsteria ei ole olemassa ja sitä nimitystä käyttävät vain ääliöt.
sä "kultahamsterit" oot ihan sika tyhmä!!!!!!!!NE ON KULTAHAMSTERI HOPEA-HAMSTERI JA RIPULI HAMSTERI!!!!!!!!!!!!!!!!!!kulta hamsteri on semmonen alku peräisen värinen puna-ruskea ja hopea on kaikki harmaat hamsterit.RIPULI HAMSTERIT ON kaikkii muita!!!!!!!!!!!esim muta ruskee valkonen laikukas yms yms!!!!!
- F
Kultahamsteri on vain nimitys, joka on aikoinaan tullut normaali-värin englanninkielisestä muodosta (golden), ja jäänyt elämään kansan suuhun. Virallisen kanssa sillä ei ole mitään tekemistä.
- Meri
Kultahamsteri on oikea virallinen nimi. Syyrialaista hamsteria ei ole olemassakaan.
- aahahahhhahahahhahah
Meri kirjoitti:
Kultahamsteri on oikea virallinen nimi. Syyrialaista hamsteria ei ole olemassakaan.
Onnea! Mistähän arvonnasta olet tietosi kaivanut? Olet TÄYSIN väärässä. Onnea siis myös siitä.
- Kaarina
aahahahhhahahahhahah kirjoitti:
Onnea! Mistähän arvonnasta olet tietosi kaivanut? Olet TÄYSIN väärässä. Onnea siis myös siitä.
Kultahamsteri on kultahamsteri. Syyrialainen on ainoastaan lempinimi. Oikea nimi on kultahamsteri.
- huhuhuhhf
^Miksi tänne tullaan jakamaan virheellistä tietoa? Siis se kultahamsteri on ollut aikoinaan nimitys syyrialaisesta hamsterista, mutta nykyään se on ihan vaan SYYRIALAINEN HAMSTERI !
- Kultahamsteri
KULTAHAMSTERI on virallinen nimi.
- swaggaa
Ne on samoja asioita -.-
- Anonyymi
Sama eläin, johtuu kuulemma et on muukin värisiä jalostettu, ettei kutsuta kultahamsteriksi
- Anonyymi
Faunatar myy kultahamstereina
- Anonyymi
Faunatar myy vaikka mitä elikkoa, mutta onkin sitten eri asia, kannattaako eläinkaupasta hankkia minkään lajin lemmikkiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2334169Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1122634Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit402380Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?811436Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1161426- 481169
- 781087
- 59963
- 45936
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58921