Palstalla ollaan KOVIN huolissaan KAIKESTA muusta

paitsi sairastuneiden terveydestä!

Täällä kannetaan huolta kuka on törkimys, mutta EI se törkimys ole KOSKAAN se sairastuttaja. AINA palstan kirjoitukset kääntyvät sairastuneita vastaan.
Sairastuneet ovat milloin hörhöjä, epärehellisiä, he ovat itse sairastuttaneet itsensä lääketieteellisin kokein yms.

KUKA näitä viestejä oikein kirjoittelee?

Kenen etu olisi se että kukaan ei uskaltaisikaan kirjoittaa mitään "sopimatonta"!

Palstalla arvostellaan sairastuneiden kirjoituksia omista sairauksistaan, sekään ei ole sallittua. Kun käydään keskustelua tilanteista, aina löytyy enemmän kirjoituksia sairastuneita vastaan, kuin puolesta!

Kuka täällä kirjoittelee? Kenelle olisi niin kovin tärkeää, ettei TTL:n toimia arvostella? Että ei kerrota heidän tilojensa olevan käytännössä sairastuneille sopimattomia. Ei saisi kertoa, että siellä sitä vaan tehdään rottakokeita ihmisille rempan keskellä.

Missä se moraali oikein on?

Kun lääkäri kertoo toisesta lääkäristä ja siitä miten tämä toinen lääkäri käyttikään potilaan tietoja ja varoittaa, että mitään omia tietojaan ei lääkäreille kannata antaa, ei jakaa palstalla, ei pidä kirjoitella muutoinkaan mitään, koska se kirjoittelu haittaa näiden tutkijoiden työtä ja voi vaarantaa kaiken. Ihanko totta!

Kovin on vaarallista ja kovin on luottamusta herättävää, että jos te nyt suututatte päättäjät niin mikään ei etene! HEI HALOO!!!!

Ei kait ne päätökset nyt palstan kirjoitusten mukaan muutu? Tänään olemme vihaisia nisuiisulle ja muille vakiokirjoittajille, ei tule mitään "etuja" eikä "apuja" sairastuneille, ketään ei sitten enää auteta ikinä!

NIIN - siis ihanko totta!

Palsta jota ei kukaan lue, kukaan ei tänne kirjoittele ja kovinhan onkin vaarallinen palsta.

Eniten kammoksuisin nyt joutumista lääkäriin, muille kuin luottolääkärilleni, joka ei koko aikana ole laskenut lööperiä, lupaillut liikoja, hän on yrittänyt vain auttaa siten miten on sitä apuaan voinut tarjota. Hän on tt-lääkärinä toiminut juuri niin kuin pitääkin. Osa siis osaa olla lääkärinä ja tehdä sitä lääkärintyötään myös.

Osa ei osaa tehdä tutkimusta, eikä edes toimia lääkärinä.
13217
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

auta, ei kukaan, eikä lehdistökään ole kiinnostunut

V I R H E !!!!!!!!!

paha virhe, nythän se vasta onkin kiinnostunut... ja ei tule juttuja vai... eikö=?

Äänestä

Meilläpäin ei törkeitä käytöstapoja siedetä. Niihin puututaan heti.

Sää taijat olla sitä mieltä ei keskustelupalstoilla voi käyttäytyä miten tykkää.

Äänestä
  • ja siitä ei saa kirjoitella.

    Että pitää vain olla hiljaa ja kertoa, että apua on saatu ja kaikki on hienosti. Ja jos puhuu, voi saada vaikka potkut, tai kukaan ei enää auta?

    Niinkö se menee. Että käytöstavat pitää olla, mutta lääkäreiden ei tarvitse olla rehellisiä, eikä tehdä hommiaan oikein?

    Äänestä

  • 33 33 666 kirjoitti:

    ja siitä ei saa kirjoitella.

    Että pitää vain olla hiljaa ja kertoa, että apua on saatu ja kaikki on hienosti. Ja jos puhuu, voi saada vaikka potkut, tai kukaan ei enää auta?

    Niinkö se menee. Että käytöstavat pitää olla, mutta lääkäreiden ei tarvitse olla rehellisiä, eikä tehdä hommiaan oikein?

    rehdisti pitää toimia, eikö?

    Äänestä

  • joku kirjoittelee hoono soomi ja toinen menee sitten murteen taakse piiloon...

    hih

    Äänestä

Palstan myrkkyfanaatikko linkitti hengitysliiton sivustosta TTL:n Nordmanin mielipiteitä todeten hänen mielipiteensä seuraavin sanoin: "Henkka tekee tässä LÖÖPERIN MAAILMANENNÄTYKSEN."

Minusta TTL:n Nordman kirjoitti täyttä asiaa.

Nisuiisun ja hänen oppilaittensa ansiosta ansiosta tästä palstasta on tullut KOSTEUSVAURIO EI AIHEUTA ASTMAA PALSTA, jossa kosteusvaurioaltistuksesta astman saaneet on häädetty palstalta jo aikoja sitten kuten esim. Homeahdistus1 ja Hilkkaliisa.
Ja jos joku kosteusvaurioastmaatikko ilmentyy tälle palstalle, niin heti myrkkyfanaatikot ovat hänen kimpussaan todeten jo kättelyssä ettei kosteusvaurio aiheuta astmaa, joka varmaan tuntuu kirjoittajasta läjäytykseltä poskelle.
Tämän palstan tarkoitus on ollut toimia vertaistukipalstana kosteusvaurioMIKROBIaltistuksesta esim. astmaan sairastuneille, myös vanhemmille, joidet lapset ovat sairastuneet kosteusvaurioaltistuksesta esim. astmaan. Toki palsata on tarkoitettu myös muille kosteusvaurioMIRKOBIALTISTUKSESTA sairastuneille/sairastuville.

Mitä minuun tulee, niin palstan HUUHAATIETEILIJÄN ja nähtävästi myös hänen opetuslapsiensakin MIELESTÄ MYÖS minun TULEE LOPETTAA VALHEELLINEN KIRJOITTELU kosteusvauriomikrobialtistuksen aiheuttamasta ALLERGISOITUMISESTA ja tuon allergisoitumisen tuottamista allergisista sairauksista tällä HOMESAIRAUDET- palstalla.
Lopettaa siksi kun PALSTATIETEILIJÖIDEN MUKAAN VAIN MYRKYT SAIRASTUTTAVAT.
Minulle on myös palstatietieilijöiden toimesta tehty täysin selväksi, että kosteusvauriotyöpaikka ei voi aiheuttaa homeallergisoitumista, koska homeallergisoituminen voi tapahtua vain MASSIIVIHOMEALTISTUKSESSA.
Joten palstan myrkkyfanaatikkojen mielestä MINÄHÄN OLEN PASTAN PAHIN HÖRHÖ, EPÄREHELLINEN jne. koska kerron homeallergisoituneeni työpaikka-altistukseni seurauksena.

Kun sinä ihmettelet kertomallasi tavalla palstaviestintää, niin minä ihmettelen viestejä, joissa jatkumona todetaan esim. professori Putuksen tai jonkun lääkärin kirjoittelevan tällä palstalla tai TTL:n/THL:n autoriteettitasoisten seurailevan ja jopa poistavan tiettyjen kirjoittajien kirjoituksia.

Kun kirjoitit, että palstalla ollaan kovin huolissaan kaikesta muusta PAITSI SAIRASTUNEIDEN TERVEYDESTÄ, niin KOSTEUSVAURIOTYÖPAIKKASAIRASTUNEET ovat todella huolissaan terveysjatkumostaan. Minäkin olen huolissani tuntemistani kuinka kauan heidän työkykynsä kestää jatkumona kroonisia tulehdussairauksia.

Äänestä

Ihan vain tiedoksesi, kun et näytä muistavan, niin TTL lopetti HOMEALTISTUKSET vuonna 2007, joten yksikään työsuhdesairastunut ei joudu enää mainitsemiisi "rottakokeisiin".
Ei joudu myöskään sairastunut, jonka työsuhde on päättynyt, jollei itse halua.

Kun niin sinä kuin Nikkolakin väitätte sairastuneenne työpaikkaMYRKKYaltistuksesta, niin mitä sairauksia tuon myrkkyaltistuksenne johdosta sinulla todettiin TYÖPAIKKA-ALTISTUSAIKANASI, eli ennen "rottakokeita"?

Nikkolan itsensä kertomana Suomen Kuvalehden joulukuun numerossa 2006, hänellä todettiin VAIN korkea verenpaine, jonka takia hän joutui maaliskuussa 2002 sairaslomalle eikä työnantaja uusinut enää hänen työsuhdettaan.

Mitä TTL:n HOMEALTISTUKSIIN kohdallanne tulee, niin SEN SEURAUKSENA sinulla todettiin AMMATTITAUTINA homeastma ja Nikkolalla AKUUTTI allerginen alveoliitti ja krooninen keuhkoputkitulehdus, joista tulehduksista hän ei edes kärsinyt, lukemattomien muiden tavoin, työpaikka-altistusaikanaan PUHUMATTAKAAN ALVEOLIITTI-, eli keuhkorakkulatulehdusoireilusta.

Eli myrkkyfanaatikkoina teidän itsenne tulisi todistaa, että TYÖPAIKKA-ALTISTUSAIKANA niin sinulla kuin Nikkolallakin TODETTU OIREILU ja TODETUT SAIRAUDET OVAT TYÖPAIKKAMYRKKYJENNE AIHEUTTAMIA.

Kun Nikkola kertoi tapaturmavakuutusyhtiön maksaneen hänelle tapaturmaeläketta TTL:n HOMEaltistuskokeen seurauksena, niin koska TYÖPAIKKAMYRKYT ovat hänen mielestään aiheuttaneet hänen sairastumisensa, niin vakuutusyhtiö on maksanut hänelle väärin perustein ALVEOLIITTIkorvausta jonkun aikaa. Mikäli hänellä olisi TYÖPAIKKA-ALTISTUKSEN AIHEUTTAMANA krooninen alveoliitti, niin vakuutusyhtiö maksaisi hänelle korvauksia KAIKEN AIKAA.
Maksaisi myös sinulle.

Äänestä
  • Kun niin sinä kuin Nikkolakin väitätte sairastuneenne työpaikkaMYRKKYaltistuksesta,

    Laitappa se linkki jossa MINÄ VÄITÄN sairastuneeni.... myrkyistä... !!!!

    ÄLÄ JATKUVASTI VALEHTELE TÄÄLLÄ PALSTALLA!!!!!!!!!!!!!!

    Äänestä

  • RIP kirjoitti:

    Kun niin sinä kuin Nikkolakin väitätte sairastuneenne työpaikkaMYRKKYaltistuksesta,

    Laitappa se linkki jossa MINÄ VÄITÄN sairastuneeni.... myrkyistä... !!!!

    ÄLÄ JATKUVASTI VALEHTELE TÄÄLLÄ PALSTALLA!!!!!!!!!!!!!!

    vastauksesi tulevat minuutissa..... nyt meni kolmisen tuntia....

    Äänestä

  • halunnut tapaturmaeläkettä. Etätyö on ehkä kannattavampaa.

    Äänestä

  • 9090 kirjoitti:

    halunnut tapaturmaeläkettä. Etätyö on ehkä kannattavampaa.

    Tässä sanomaansa:

    "Mutta eläke, ainakin kokoaikainen on aika järkyttävä ajatus."

    "Koska teen etätöitä minulle korvataan myös matkat lääkäriin yleisen kulkuneuvon tms. mukaan tai painavasta syystä omalla autolla."

    Äänestä

Tuskin kenelläkään on mitään arvostelua vastaan, jos sen taustalla on faktaa. Täällä esiintyvä kritiikki ja suoranainen törkeä mustamaalaus näyttäisi kuitenkin usein perustuvan enemmänkin sairaan mielen tuottamiin harhoihin. Siihen ei luonnollisestikaan mene mukaan muut kuin kaikkein heikkolahjaisimmat.

Äänestä
  • ikävästi se niin näyttää menevän, joten oikeassa olet. taso on heikkoa nähtävästi lääkikseen on riittänyt se 6 ällää... nykyisin voikin olla jo vähän vaikeampaa ja nuoriso taitaa jopa olla rehellisiäkin, jopa lääkäreinä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


.,.,.,.,,.,.,.,.,., kirjoitti:

paitsi sairastuneiden terveydestä!

Täällä kannetaan huolta kuka on törkimys, mutta EI se törkimys ole KOSKAAN se sairastuttaja. AINA palstan kirjoitukset kääntyvät sairastuneita vastaan.
Sairastuneet ovat milloin hörhöjä, epärehellisiä, he ovat itse sairastuttaneet itsensä lääketieteellisin kokein yms.

KUKA näitä viestejä oikein kirjoittelee?

Kenen etu olisi se että kukaan ei uskaltaisikaan kirjoittaa mitään "sopimatonta"!

Palstalla arvostellaan sairastuneiden kirjoituksia omista sairauksistaan, sekään ei ole sallittua. Kun käydään keskustelua tilanteista, aina löytyy enemmän kirjoituksia sairastuneita vastaan, kuin puolesta!

Kuka täällä kirjoittelee? Kenelle olisi niin kovin tärkeää, ettei TTL:n toimia arvostella? Että ei kerrota heidän tilojensa olevan käytännössä sairastuneille sopimattomia. Ei saisi kertoa, että siellä sitä vaan tehdään rottakokeita ihmisille rempan keskellä.

Missä se moraali oikein on?

Kun lääkäri kertoo toisesta lääkäristä ja siitä miten tämä toinen lääkäri käyttikään potilaan tietoja ja varoittaa, että mitään omia tietojaan ei lääkäreille kannata antaa, ei jakaa palstalla, ei pidä kirjoitella muutoinkaan mitään, koska se kirjoittelu haittaa näiden tutkijoiden työtä ja voi vaarantaa kaiken. Ihanko totta!

Kovin on vaarallista ja kovin on luottamusta herättävää, että jos te nyt suututatte päättäjät niin mikään ei etene! HEI HALOO!!!!

Ei kait ne päätökset nyt palstan kirjoitusten mukaan muutu? Tänään olemme vihaisia nisuiisulle ja muille vakiokirjoittajille, ei tule mitään "etuja" eikä "apuja" sairastuneille, ketään ei sitten enää auteta ikinä!

NIIN - siis ihanko totta!

Palsta jota ei kukaan lue, kukaan ei tänne kirjoittele ja kovinhan onkin vaarallinen palsta.

Eniten kammoksuisin nyt joutumista lääkäriin, muille kuin luottolääkärilleni, joka ei koko aikana ole laskenut lööperiä, lupaillut liikoja, hän on yrittänyt vain auttaa siten miten on sitä apuaan voinut tarjota. Hän on tt-lääkärinä toiminut juuri niin kuin pitääkin. Osa siis osaa olla lääkärinä ja tehdä sitä lääkärintyötään myös.

Osa ei osaa tehdä tutkimusta, eikä edes toimia lääkärinä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu