onks vepasto tänään?

mainstreetil ?

joku sanoi nähneensä mainoskyltin ...

jokioisen poika tahtoo nähä rapen ja muut ...
6352
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

eikä mikään rape, senki pöljä !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

t.launoste kinki

Äänestä

Vepasto vepasto vepasto vepasto vepasto Vepasto vepasto vepasto vepasto vepastoVepasto vepasto vepasto vepasto vepastoVepasto vepasto vepasto vepasto vepastoVepasto vepasto vepasto vepasto vepastoVepasto vepasto vepasto vepasto vepastoVepasto vepasto vepasto vepasto vepastoVepasto vepasto vepasto vepasto vepasto Vepasto vepasto vepasto vepasto vepastoVepasto vepasto vepasto vepasto vepastoVepasto vepasto vepasto vepasto vepastoVepasto vepasto vepasto vepasto vepastoVepasto vepasto vepasto vepasto vepastoVepasto vepasto vepasto vepasto vepastoVepasto vepasto vepasto vepasto vepasto Vepasto vepasto vepasto vepasto vepastoVepasto vepasto vepasto vepasto vepastoVepasto vepasto vepasto vepasto vepastoVepasto vepasto vepasto vepasto vepastoVepasto vepasto vepasto vepasto vepastoVepasto vepasto vepasto vepasto vepastoVepasto vepasto vepasto vepasto vepasto Vepasto vepasto vepasto vepasto vepastoVepasto vepasto vepasto vepasto vepastoVepasto vepasto vepasto vepasto vepastoVepasto vepasto vepasto vepasto vepastoVepasto vepasto vepasto vepasto vepastoVepasto vepasto vepasto vepasto vepastoVepasto vepasto vepasto vepasto vepasto Vepasto vepasto vepasto vepasto vepastoVepasto vepasto vepasto vepasto vepastoVepasto vepasto vepasto vepasto vepastoVepasto vepasto vepasto vepasto vepastoVepasto vepasto vepasto vepasto vepastoVepasto vepasto vepasto vepasto vepasto

Äänestä

Saksalainen Vebasto on perustamisestaan 1901 asti valmistanut liikkumisen mukavuutta lisääviä laitteita erilaisiin kulkuneuvoihin. Jo 30-luvulla se keskittyi autoteollisuuteen ja kehitti ensimmäiset kattoluukut henkilö- ja linja-autoihin. Vuonna 1936 olivat vuorossa lämmityslaitteet, joista tehdas varsinkin Suomessa tunnetaan, sekä viimein 60-luvulla nykyaikaiset ilmastointilaitteet. Tänään konsernilla on 26 tuotantolaitosta ympäri maailmaa ja sen tuotteet tunnetaan kaikkialla.

Äänestä
  • Vepasto Webasto Oisko mitään eroo

    Äänestä

  • Lisä Lämmitin kirjoitti:

    Vepasto Webasto Oisko mitään eroo

    Ei. Kuulostavat ihan samalta. Miten sen eron muka huomaa korvalla, jos on sokea?

    Äänestä

  • Sokea Reetta kirjoitti:

    Ei. Kuulostavat ihan samalta. Miten sen eron muka huomaa korvalla, jos on sokea?

    Josko joku Reetan ystävä voisi kertoa hänelle ,pistekirjoitusta kun en osaa, että Vepaston ja Webaston eron huomaa ehkä helpoiten kun vaikka nukkuu kuorma-auton hytissä talvipakkasella yön yli.Ilman Vepastoa pärjää mutta jos on muutama aste pakkasta niinkyllä korvatkin paleltuu ilman Webastoa. Os se sääli jos artikulaatio on niin epäselvää ett nuo sanat kuulostaa samalta. Miten on viittomakielessä? Onko b ja p sekä w ja v sama asia???????? Ja jos korvalla kuunneltuna Vepasto, joka käsittääkseni esittää musiikkia ja Webasto, josta kuuluu sellainen tasainen hurina, kuluostaa samalta niin on ihminen myös mielestäni kuuro.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jokkaripokkari kirjoitti:

mainstreetil ?

joku sanoi nähneensä mainoskyltin ...

jokioisen poika tahtoo nähä rapen ja muut ...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu