pari viikkoa koskenu hengittäminen ulos ja sisään semmoinen pistävä tunne ja henkee ahistaa myös kokoajan samoin koskee lapaluitten väliin.toista kättäkin pistelee mitähän lie voisi olla?
keuhk
kpii
2252
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Oletko ollut jossain viirustaudissa viimeaikoina? Minkä ikäinen olet, tupakoitko? Onko sinulla joitakin kroonisia sairauksia? Oletko ollut matkoilla? Onko sinulla aikaisemmin ollut vastaavia oireita?
Minulla alkoi sikalunssa kolme viikkoa sitten tuolla tavalla. Siis pisti kipeästi lapaluiden väliin. Sitten tuli erikoiset keuhkotuntemukset. Kuumetta muutama osa, mutta se sahaa edestakaisin. Nyt on päällä kauhea jaksamattomuus. Kaikki veriarvot, sydänfilmi ja keuhkoröntgen OK. Mutta tänään lääkäri totesi, että todennäköisesti on kyse sikaflunssasta. On terveydenhoitohenkilöstökin huomannut, että kaikilla tauti ei tule korkealla kuumeella.