Olisko jollain alan harrastajalla vinkkiä miten kannattais pitää roppansa kunnossa/ kehittää sitä treenien välissä??? Meillä treenit 3krt viikossa ja juoksen aamuisin noin 20-30min lenkkejä.Olisko saliharjoittelu paikallaan??? Ongelmana siis se kun on hieman tuota rasvaa kertynyt tässä viimeisen 6kk aikana ja siit olis päästävä nopeasti eroon. Ja ruokavalioehdotuksia!!??
Kiitos jo etukäteen!!
T. Tyttö ja ongelma
Toimintaa reenien välissä...??
2
523
Vastaukset
- maitu
ja tehdä kaikenlaista muutakin liikuntaa. Ja kannattaakin tehdä. Pitkiä kävelylenkkejä, vähän punttailua ym. Muistaa vaan aina jättää palautumisellekin sijaa. Mutta 3 kertaa / viikko lajitreeni ei ole niin paha, ettei ehtisi treenaamaan kaikenlaista muutakin samalla viikolla.
Pienennät annoskokoja ja vältät vaaleaa leipää sekä sokeria. Ne ovat hyviä perussääntöjä.- treason
Moi, jos haluat rasvasta eroon nii juokse pienellä sykkeellä, max 120 ja n 1h lenkkejä (muista venytellä) punttia sun ei tarvii tehdä jos et sitä oo ennen tehny, se vaan jäykistää ja hidastaa, korkeintaa kestävyyttä pienillä painoilla jos välttämättä haluat. Tee miellummin vatsalihaksii sekä sivulle että suoria ja kyykkyjä ihan kropan painolla. Ruokavaliosta sen verran et syö hyvää koti ruokaa, roskaruoka kannattaa jättää kokonaan. Mä itte herkuttelen joskus suklaalla :) elämästä pitää myös nauttia. Eikun treeniä ja lepoa nii hyvä tulee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5559188Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1656284Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3815350Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli724821Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s1014433Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664103SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha2064037- 1062166
- 1141568
- 531106