en rakastanut minäkään. Ja olen tyytyväinen päätökseesi. Muista se. Toivon vain, että oppisit näkemään jokaisessa sen ihmisen ja kohtelemaan toisia ihmisinä, sekä kantamaan vastuusi omista teoistasi ja päätösistäsi.
et rakastanut, mutta
oli miten oli.
7336
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Turha täällä on yrittää syyllistää.
Jos on jotain asiaa, suosittelen puhumaan itse hnkilölle niin menee varmasti perille.
suoraan, mutta hän itse valinnut tämän viestityskeinon, joten sama linja.
tuossa ole mitään syyllistämistä, ainakaan minun mielestä. Kait se on vähän lukijasta kiinni.
olet sanonut/kirjoittanut noin?
nyt ihan varma? Mitäs jos luulet jonkun kirjoituksia vaan "hänen" kirjoituksiksi? Itse joskus kun on luppoaikaa näitä lueskelen ja välillä vastailenkin, ja aika monesti huomaan että moni kirjoitus voisi olla "häneltä" tai toiselta "häneltä" tai minulta, vaikken ole niitä kirjoittanut.
Miten olen valinnut tämän viestityskeinon? Sinä tiedät, etten osaa luottaa sinuun, vaikka sitä haluaisinkin ja yritänkin.
Olen lukenut viestejäsi. Olen ollut niistä hyvilläni, joskus pahoillani, hyvin tunteissani.
kuin tuo toinenkin tuossa.. Tuollaiset viestit voi jättää omaan arvoonsa. Ne ei ole keneltäkään ei kenellekään. Ja muutenkin, eiköhän tuollaiset asiat hoideta kahden kesken eikä täällä.