KYLLÄ JUOPPO KANSA ON JUOPPO KANSA. MINUN NTÄYTYY TODETA, ETTÄ HÄPEÄN OLLA SUOMALAINEN, KOSKA KOKO MAAILMA TIETÄÄ, ETTÄ SUOMALAISET OVAT MAAILMAN JUOPOIN KANSA. KN OLIN KAUAN SITTEN OPISKELEMASSA MAAILOMALLA JA SIELLÄ MOLLATTIIN SUOMALAISIA, SANOIN OLEVANI RUOTSALAINEN. RUOTSALAISIA PIDETTIIN ARVOSSA.TÄSSÄ MAASSA JOPA PÄIVÄ TAPETAAN JOKU IHMINEN JA JUOPPOUTTA YLISTETÄÄN. ESA ON TODELLA ESIMERKILLINEN IHMINEN TULEMAAN JULKI MUUALLAKIN KUIN SUOMESSA OMALLA HIENOLLA ,REHELLISELLÄ RAITTIILLA JA AIDOLLA OLEMISELLAAN. TODELLA SIVISTYNYT IHMINEN JOKA ANSAITSEE VOITON.
JUOPPO PORUKKA EI OLE VIIHDETTÄ
6
241
Vastaukset
- uuttyy
nyt vaan sattuvat kuulumaan ohjelman formaattiin..millä yritetään saada katsojille uusia tilanteita ja katsottavaa....ja vaikka koko porukka olisi ollut ilman alkoholia niin esa on silti tylsin koko porukasta....
- paras voittaa
tylsin tai ei: voittaja!
- !!!
Esa halusi itse vapaaehtoisesti lähteä ohjelmaan, ja tiesi tasan tarkkaan
että bb-talossa tarjoillaan alkoholijuomia. Olisi jäänyt kotiin ja juomaan
omat limunsa. Esa muutenkin bb-historian tylsin ja ylimielisin asukki.
Jos ketjun aloittaja häpeää olla suomalainen, ainahan voit matkustaa
vaikka huitsin nevadaan, siellä sitten häpeä vaikka lopun elämää ! - ..
!!! kirjoitti:
Esa halusi itse vapaaehtoisesti lähteä ohjelmaan, ja tiesi tasan tarkkaan
että bb-talossa tarjoillaan alkoholijuomia. Olisi jäänyt kotiin ja juomaan
omat limunsa. Esa muutenkin bb-historian tylsin ja ylimielisin asukki.
Jos ketjun aloittaja häpeää olla suomalainen, ainahan voit matkustaa
vaikka huitsin nevadaan, siellä sitten häpeä vaikka lopun elämää !Tai ainakin otti alkoholia hyvin vähän, vai ottiko ollenkaan, en muista. Ei noita känniläisiä mielellään katsele. Niitä näkee kävelykaduilla tai jonkun patsaan vieressä pullot kourassa ja täys känni päällä. Humalaisia jos tahtoo nähdä, ei muuta, kuin etsimään paikkoja, missä humalaisa on. Kiinnostaako.
- In the wordl
En jaksa muuta sanoa kuin että: Et viitsisi nyt suurin kirjaimin siellä HUUTAA. On tässä kuule opiskeltu siellä sun täällä maailmalla ja tiedetään, että sinä nyt lämpimiksesi siellä paasaat. No, nyt sait hehkutettua kantaasi, kai helpotti. Rauhaa sinulle! Riläx!
- Anonyymi
Artistit aivan on saanut uuden tähden nykäsestä, nykäsee välillä vaatteet pois
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä751430Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2481332Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1531113Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2551088- 51795
- 65774
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62757Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39738Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44711- 30647