Aika usein kuulee saarnattavan lopunajan merkeistä ja synninmitan täyttymisestä,sekä että lopunajat on lähellä,kun maailma elää miten elää,ja tarkkailkaa lopunmerkkejä...??
lopunajat?
turotailori
6270
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Onko sinulla hyvä vaihtoehto?
Tarkoitin että mitä ne on?
Ilm.4:
Johannes näkee Jumalan valtaistuimen taivaassa ja sen y7mpärillä 24 vanhinta ja neljä olentoa ,
jotka lakkaamatta ylistävät häntä , joka valtaistuimella istuu.
Ilm. 5:
Valtaistuimella -istuvan kädessä on seitsemällä sinetillä suljettu kirjakärö , jota ei kukaan muu voi avata kuin Karitsa . Karitsa on ottanut kirjakäärön , niin ne neljä olentoa , kasikymmentäneljä vanhinta, enkelit ja kaikki luodut ylistävät Häntä .
Ilm6:
Karitsa avaa kirjakäärön ensimmäisen sinetin , toisen ,kolmannen , neljännen , viidennen ja kuudennen.
Näitten sinettien taka on monta lopun aijan asioita , lue 6luku tarkasti
Ilm. 7:
Neljä enkeliä pitää kiinni neljää maan tuulta , eivätkä he saa maata vahingoittaa ennenkuin Jumalan palvelijat Israelin kukukunnista ovat merkityt . Suuri joukko seisoo valtaistuimen edessä, ja he ylistävätJumalaa ja karitsaa , he ovat tulleet suuresta ahdistuksesta ja saavat autuutta nauttia iäti.
Ilm. 8:
Karitsa avaa Seitsemännen sinenetin. Seitsemälle Jumalan edessä seisovalle enkelille annetaan seitsemän
pasuunaa , ja eräs enkeli uhraa suitsuketta påyhien rukousten lisäksi . Neljä ensimmäistä enkeliä puhaltaa pasunaan .
Ilm.)9:
Viides enkeli puhaltaa pasunaan; syvyydenkaivo avaan ja siitä nousevasta savusta lähtee heinäsirkkoja
vaivaamaan niitä jotka eivät ole Jumalan sinetillä merkityt . Kuudes enkeli puhaltaa pasunaan; silloin
neljä Eufrat -virran varrelle sidottua enkeliä päästetään irti , ja he tappavat kolmannen osan ihmisistä
jäljelle jääneet eivät tee parannusta .
Ilm.10:
Taivaasta tulee alas väkevä enkeli , jolla on kirjakäärö kädessä, hän vannoo Jumalan salaisuuden täyttyvän silloin, kun seitsemäs enkeli puhaltaa pasuunaan . Johannes saa käskyn syödä kirjakäärön ja profetoida
monista kansoista .
Luulekkos että lukee sun vastaukses? Täytyy vähän miettiä vastatessaan kenelle on vastaamassa.
Monesti kuulen, kuinka puhutaan siitä, että normaali elämässä paholainen kiusaa ajatuksissa ja teoissa.
Näin se on, mutta oletteko sisaret ja veljet ajatelleet, että paholainen on jo loppusuoralla. Eli kiire on.
Se on saanut jo valtaansa Politiikan ja talouden.
Muistan kun lapsena kuuntelin erään ruotsalaisen miehen puhuvan, että lopun aikoina vain kourallinen ihmisiä hallitsee maailmaa ja tulee yksi maailmanhallitus.
Siksi katson tarpeelliseksi herätellä kanssa uskovia avaamaan jo silmät.
Tässä Dokumentti, jossa asiat selviävät hyvin. Verratkaa tai hakekaa samalla raamatusta vastauksia.
Ne vastaukset ovat siellä.
Kas tässä. 14 osainen dokumentti maailmanhallituksesta ja tulevasta.
Tekstitys suomenkielinen.
http://www.youtube.com/watch?v=q37CoRrpoxg&feature=channel
Liian teenäinen , moni asia menee toiselviisii .
Kaikki jotka ennen Kristuksen II tuloa ovat kuolleet joutuvat/pääsevät paratiisiin
jossa odottavat viimeisen tuomion aloitusta .
Ja kaikki ne uskovat jotka silloin elävät , enkelit hoitavat ne taivaaseen ( lusteet/nisut )
Tottakai saatanalla on kiire , hänen pitää saanda mukaansa niin monta kuin ehtii .
Sitä en vain ymmärrä, Kun on Raamatussa , että viimeiseksi saatana tuhotaan totaalisesti
ja jäännökset heitetään siihen tuliseen järveen . (helvettiin)
Se että herättelet on oikein sillä, moni luulee sen ajan olevan vielä pitkällä, eikä tiedä
tai aavista että se on aika lähellä ( 23.12-2012.) esimerkiksi, joko on liian lähellä .