Päivitys ei lähde käyntiin

Tehtäbäpalkissa keltainen huutomerkki: " Tietokoneen päivitykset ova valmiit.Napsauta...jne" tulee puhekuplaan.

Kun napsautan se keltainen merkki häviää hetkeksi. mItään ei kuitenkaan tapahdu.

Missä vika? Koneessa xp2 juuri asennettu. Yhden päivityksen se asensikin. Mutta nyt ei toimi.
3165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

..keltaista kilpeä. Kato mitä sitten tapahtuu.

Äänestä

XP service pack 2? Se julkaistiin elokuussa 2004 ja piti asentaa viimeistään elokuussa 2006.. Nyt on jo service pack 3 tullut aikoja sitten ja se pitäisi asentaa kevääseen mennessä

Noin pitkään päivättämätön kone on varmaankin kerännyt haittaohjelmat sisuksiinsa ja ne aiheuttanut ongelmat, eli kone uudelleen asennukseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


päivitteliä kirjoitti:

Tehtäbäpalkissa keltainen huutomerkki: " Tietokoneen päivitykset ova valmiit.Napsauta...jne" tulee puhekuplaan.

Kun napsautan se keltainen merkki häviää hetkeksi. mItään ei kuitenkaan tapahdu.

Missä vika? Koneessa xp2 juuri asennettu. Yhden päivityksen se asensikin. Mutta nyt ei toimi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu