kesätyöhakemuksista

kyselijä478

Nyt kun kohta puoliin viestintäalalle haetaan kesätyöntekijät, kyselisinkin, että millaisilla työhakemuksilla paikkoja kannattaa hakea sekä printin että sähköisen median puolelle?

4

933

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näin on.

      Suhteilla niitä töitä saa, ei mitenkään muuten. Mieti ensin, onko näitä. Jos ei ole, niin on ihan sama millaisia hakemuksia väännät, et tule kuitenkaan paikkaa saamaan. Paikat menevät suhteilla.

      • kummastelija

        Jos sulla on näyttää osaaminen niin suhteita ei tarvita! Itsellekin käynyt näin, että ei ole suhteita mutta näyttävä porfolio osaamisesta. =)


    • rekrytoija

      Meillä ainakin (suuri kotimainen mediakonserni) tulevat viimekesäiset työntekijät. Ei kannata ottaa uusia, niin ei tarvitse vähän vakituisen työvoiman voimavaroja uhrata uusien opettamiseen. Lisäksi kun työpaikat on tiukassa, nuoret halusivat varmistaa jo hyvissä ajoin kesäduunin, joten ovat jo allekirjoitelleet sopimuksiakin ensi kesäksi.

    • Strega74

      haki kesätyöntekijöitä Monsterissa, heillä oma lomake joka piti täyttää. Aika monessa paikkaa näin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      230
      4136
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      112
      2614
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2345
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      112
      1382
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      77
      1065
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      933
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      926
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      911
    Aihe