Oudot asetelmat

Heksu

Miten tuntuu, että näissä jutuissa on aina sama klisee-asetelma, vanha äijä ja nuori tyttö - fakta on, että nuoret tytöt ei haaveile vanhoista miehistä. Suurin osa jutuista, joissa on muka nainen päähenkilönä on miesten kirjoittamia kyhäelmiä.

6

9367

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ruuneperi

      älä valita vaan kirjoita itse parempia!

    • täällä yksi

      noh, minun täytyy tunnustaa että minä olen nuori, tai no en enää niin kamalan mut kumminkin olen 25v ja minut sytyttää parhaiten vanhempi mies..
      Ikää on vaikea suoralta kädeltä sanoa, mutta olen ollut itseäni 21v vanhemman kanssa ja seurustellutkin hänen kanssaan, ja aika pitkään vielä.
      Ja nyt minut saa villiksi toinen itseäni noin 20v vanhempi mies... =) vaikka yritän pitää näppini erossa tällä kertaa ja "siirtyä" nuorempaan, mutta en voi sille mitään, vanhemmat miehet ovat minusta seksikkäämpiä ja kiihottavampia, mutta ei se ole se pelkkä ikä se ainoa kriteeri, vaan se kemia. Mutta varmasti moni voi olla erikin mieltä.

    • girlie

      Olen 20-vuotias,opiskelen,muta joudun myös tekemään töitä elääkseni.
      Olen seurustellut jo vuoden itseäni kaksikymmentäneljä vuotta vanhemman miehen kanssa.
      viettelin hänet työpaikallani ja rakastan häntä.

      Kaikki no niinkuin pitääkin,seksi on mahtavaa ja haluaisin hänet ihan kokonaan itselleni.
      Hän ei halua "sitoa" minua itseensä,asumme erillään,samassa talossa tosin ja oikeastaan vietän aikaani hänen luonaan enemmän kuin kotonani.

      Vanhemmat miehet rulez!!

      • wanderer

        Kuka oikeasti kuvittelee että nuoria tyttöjä ei kiinnosta vanhemmat miehet? Minäkin joka nyt luvallisesti saan 'himoita' vahempia miehiä, teen sitä jatkuvasti.
        Kuka ihan oikeasti jaksaa oman ikäluokkansa 'uroksia' (16v.) jotka käyttäytyvät kuin päiväkodissa. Juuri nupullaan oleva seksuaalisuus kaipaa vanhempaa opastajaa :D


    • poikaparka

      voi pojua kun tekis mieli mutta kun ei.....
      Olen 45v ukkomies ja viimeisen 4-5 vuoden aikana
      pamputellut noin tusinaa 18-22v tyttöä ihan vaan seksin merkeissä ja kivaa on ollut kaikkien kanssa.
      Muijat tykkää välillä saada kunnolla kyytiä.
      Älä poika huoli ehkä sinäkin vielä joskus saat kun ikää kertyy.

    • joo

      niin kai

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      189
      3139
    2. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      54
      2598
    3. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      12
      2345
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      242
      2334
    5. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      8
      2273
    6. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      257
      2066
    7. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      84
      1790
    8. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      38
      1776
    9. Työvoimatoimisto

      Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve
      Työttömyys
      59
      1751
    10. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      16
      1729
    Aihe