Mitä eroa on kaniinimäyräkoirilla ,kääpiömäyräkoirilla ja normaalilla mäyräkoiralla? kiitos!
mitä eroo
4
364
Vastaukset
- täältä...
- keuruu
kaniini mäyräkoiran rinnan ympärys enintään 30 cm.kääpiömäyräkoiran rinnan ympärys enintään 35 cm.mittaus tapahtuu näyttelyssä jossa tuomari mittaa koiran ollessa 15 kkauden ikäinen. normaali mäyräkoira yli 35cm.näin luulisin sen menevän.
- Hukka-Musti
Ne ovat eri kokoisia:-)
- koolla ei ole väliä
ei kokojen välillä ole paljonkaan eroa - karvanlaatujen välillä paljon enemmän (pitkäkarvainen on enemmän "sohvavalio" kun taas esim. karkeakarvaisella on vahvemmat metsästysvietit ja se on ehkä vähän vaikeampi kasvatettava jollei se pääse toteuttamaan sitä puolta itsessään). Mutta kaikki koirathan ovat persoonia, eli tämä näin yleistävällä tasolla.
Itselläni on käytännön syistä nyt pitkäkarv. kääpiömäyräkoira ja luonnetta löytyy ihan tasan yhtä paljon kuin edellisistä normaalikokoisista pitkäkarvaisistakin. Mutta lystikäs pakkaus se on, kasvattaminen kysyy paljon pitkäjänteisyyttä, loogisuutta ja hermoja - mutta tuloksena saat hauskan koiran, joka leikkii vielä 14 vuotiaanakin täysillä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1532875Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2812566Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.391584Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?381510- 1211222
- 1081163
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee151085Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041053Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e371009Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.322957