Haukiputaan puliukot

Nyt se on sitten todistettu, että puliukoilla tämä viinaanmeno on keeneissä. Eli ei ole kenenkään haukiputaalaisenkaan juopon vika, koska heillä on vain sellaiset keenit. Kaikki vaan keenien piikkiin.
2448
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

pahhaa ne viinamäenmiehet on sulle teheneet???

Ookko katteellinen niiden vapaasta elämäntyylistä? eivät murehdi turhista, ja sekös sua ärsyttää...

Äänestä
  • Sisältö:
    Matti Rossi
    Reijo Paunonen

    Alkoholismin vaiheet & toipumisen vaiheet

    Addiktiosairaus : Laajennettu katsaus
    Vuodesta 1956 lähtien Amerikan Lääkäriliitto on tunnustanut ja määritellyt alkoholismin primääriksi sairaudeksi, ei takanaolevasta psykologisesta tai lääketieteellisestä sairaudesta johtuvana oireena. Sen jälkeen tätä määritelmää on laajennettu määrittelemään kaikki kemialliset addiktiot seuraavasti:" krooninen, etenevä sairaus, jolle on tyypillistä huomattavat häiriöt, jotka liittyvät suoraan jatkuvaan ja liialliseen psykoaktiivisten aineiden käyttöön. Häiriö voi sisältää psykologisen, psykososiaalisen tai sosiaalisen toimintahäiriön."
    Addiktion neurokemiallisen perustan tutkimus viittaa siihen, että toimintahäiriö ainakin yhdessä tai useammassa kuudesta hermoston päävälittäjäaineesta on addiktion, vieroitustilan ja aineen himon oireiden pohjalla. Tutkimukset ovat osoittaneet vahvan geneettisen alttiuden muutamiin kemiallisiin addiktioihin riippumatta sosiaalisesta ympäristöstä.
    Pääpaino Myllyhoidossa on auttaa alkoholistia tai addiktia tajuamaan , että alkoholismi on itsenäinen, etenevä sairaus, pikemminkin kuin joku oire moraalisista seurauksista, luonteenheikkoudesta tai psykososiaalisista häiriöistä. Me opetamme alkoholisteja ja addikteja käsittelemään sairauttaan hoidettavissa olevana tilana, josta on hyvät mahdollisuudet toipua pysyvästi.
    jne...Näihin voi tutustua jos on halua ymmärtää enemmän alkoholismista...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


%%% kirjoitti:

Nyt se on sitten todistettu, että puliukoilla tämä viinaanmeno on keeneissä. Eli ei ole kenenkään haukiputaalaisenkaan juopon vika, koska heillä on vain sellaiset keenit. Kaikki vaan keenien piikkiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu