Joululahja isälle

pohtiva poju 1123

Moro,

Olisiko jollain ideoita joululahjaksi isälle. Lahjan hinta voisi olla alle 20 e.
Isä käy usein töissä ja tykkää katsella tv.
Pitää myös saunomisesta ja musiikin kuuntelemisesta.

Olisin kiitollinen jos joku osaisi auttaa, huom. lahjan hinta siis alle 20 e.
Kaikki ideat otetaan vastaan. Ja jos täällä on joku isä niin voisiko sanoa mitä haluaisi itse joululahjaksi!
Kiitos jo etukäteen!

9

1048

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • luciatytteli

      Mullakin isän lahja todella iso pulma! Ajattelin ostaa jonkun kirjan ja suklaata. Vähän tylsä lahja kyllää....

      • mirkka55

        Mä lahjoitin isänpäivälahjaksi avaimenperän omasta valokuvasta kaiverettuna(valokuvassa olen vauvana isin sylissä) Isä tykkäs tosi paljon ja se on aina mukana. Miksi ei vois lahjoittaa joululahjaksi,paras ikinä lahja ja se on tosiaan erilainen..Kannattaa tilata tuolta :www.dogtag.fi
        =0)


    • Elto

      Hanki tuollainen t-paita, niin tuet samalla hyväntekeväisyyttä. Eikös kaikki tv:n katsojat ole välillä hieman poissa olevia :P

      http://www.gutaa.com/node/56

      • mummonmustikka

        Olen ostanut omalle isälle kalenterin (sellaisen jonka saa laukkuun ja voi laittaa jokaiselle päivälle merkinnän), sitten kalenterin jonkan teetin valokuvista valokuvausliikkeessä ( se oli suht edullinen), sitten pyjaman, dvd elokuvia löytyy myös suht edulliseen hintaan esimerkiksi prismasta, citymarketista, kodin ykkösestä (onko isälläsi joku suosikki klassiko elokuva?), sitten jos isäsi tykkää urheilusta niin hänen lempilajinsa joku kirja, tai jotain muuta tarvikkeita, lempibändin cd-levy tai muu vastaava :) näitä on vaikka mitä, sen kun kauppoja kiertelemään! :)


    • Iloista joulua

      Sinulla on ajatusta ja ajattelet isääsi. Uskon, että isäsi arvostaa ihan mitä vain hänelle ostat ja kaikkein tärkein olet Sinä itse.

      Olen paljon pois kotoa töiden takia ja nyt on pidempi joululoma ja vaikka en saisi yhtään lahjaa arvostan sitä, että saan olla lasteni ja vaimoni kanssa yhdessä.

      Uskon, että isäsi arvostaa myös sitä, että Sinä olet. Kerro isällesi kuinka tärkeä hän on Sinulle niin isällesi tulee hyvä joulu.

      • pohtiva poju 1123

        Kiitos kaikille ehdotuksista! Löysin lahjan!


      • kaaaakku
        pohtiva poju 1123 kirjoitti:

        Kiitos kaikille ehdotuksista! Löysin lahjan!

        Kakku.


    • Kaisa_K

      Nykyisin ihmisillä on jo kaikkea. Hyvä idea on antaa joululahjaksi ikimuistoinen elämys, esimerkiksi rentouttava hieronta. Iso valikoima hyviä ideoita löytyy www.elamyslahjat.fi

    • Anonyymi

      Alle 20 eurolla mä menisin saunatuoksu + personoitu muki -linjalla. Oon tilannut Muokkiksesta “Iskän saunavuoro” -mukin, oli alle parikymppiä ja osui tosi nappiin telkkari-illoille. Tässä selkee linkki, sieltä löytyy muitakin isälle sopivia juttuja: https://muokkis.fi/collections/isanpaivalahjat 😄 Jos haluut vielä extraa, tee kylkeen oma Spotify-soittolista isän lemppareista tai kasaa pieni TV-ilta -paketti (popparit, dippi, suklaa).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      176
      4967
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      18
      4346
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3087
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      248
      2910
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2852
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2491
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1919
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      34
      1723
    9. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      21
      1711
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      63
      1677
    Aihe