Väljä emätin

Näin huono---

15 v synnytin ensimmäisen lapseni. Silloin tuntui olevan "trendi" että alatiesynnytys, oli lantio mikä oli. Ennen raskautta painoin n.45kg, pieniluinen.. mutta sektiota en pyynnöistäni huolimatta saanut ja loppuviimein ei sitä voitu enään tehdä siinä vaiheessa kun lapsen pää oli jo synnytystiessä, Synnytin 4959kg tytön. . imukupilla ja repesin todella pahasti.Toinen lapsi syntyi reilut parin vuoden päästä. Helposti..

Nykyään alle 40v kärsin virtsanpidätysongelmista. Vaiva häiritsee seksuaalielämää niin , etten tohdi orgasmia saada, koska jos laukean niin kaikki on alla. Ihan sama olenko käynyt Wc:ssa ennen ja jälkeen. NOLOA!

En siis ole enään naimissa lasteni isän kanssa ja kaikesta lantionpohjalihasharjotusten jälkeen, en uskalla nauttia rakastelusta. Haaveissa olis tehdä vielä se iltatähtönen, mut olenko enään edes nainen?? Eräs mies haukkui rakastelun jälkeen ja sen jälkeen empä enään uskalla, muuta kuin itsekseen.. Kuitenkin virtsarakon korjausleikkaus tehdään heti kun olen lapseni tehnyt. Teempä tai en niin miten tämän vaivan kanssa elää ja nauttia vielä jokunen vuosi? Onko muita samassa jamassa?

5

1782

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokijuy

      mulla on samaa ongelmaa. Mun mies oli isokaluinen ja se sano että sitä ei haittaa ja että tunnun hyvälle jne, mutta itseäni on synnytyksen jälkeen häirinny suunnattomasti kun huomaan eron. En edes tiedä enää itse olenko sieltä ihan kauheen löysä. Isomunasten miesten kanssa tuntuu hyvälle ja he saavat orgasminkin kanssani mutta pieni munaset ei edes laukee ja syytän siitä just tätä- mua kiinnostais se leikkaus mut maksaa varmaan ihan kauheesti. Mulla on vielä toinenkin ongelma olen liian märkä usein oliskohan jollain vinkkiä millä sais kuivatettua sen alapään?? Mutta tsemppiä sulle ja koita tehdä niitä lantionpohjalihasliikkeitä mulle oli apua vähän niistä... Mäkin synnytin 4 kiloisen tytön..

      • täällänäitäriittää

        nyt ihan oikea palsta vai provoileeko joku hullu taas???


      • Pleejer

        Taas joku viiskymppinen mies kirjottelee tänne aikansa kuluks. Yrittää samastua naisten sisäiseen maailmaan sepittämällä omia tarinoita naisten nimissä.


      • lirilori
        Pleejer kirjoitti:

        Taas joku viiskymppinen mies kirjottelee tänne aikansa kuluks. Yrittää samastua naisten sisäiseen maailmaan sepittämällä omia tarinoita naisten nimissä.

        te kaksi viimestä, sisäistäkää omat ongelmat. Jos häpeän alle kirjoittaa niin tuskin provo! Menkää naimaan rauhassa paikat paskaksi. 20v rulettaa taas kunnes sekin paksuna..
        Yritetään kuitenkin joku taso säilyttää. Ekalle: kiitos asiallisesta vastauksesta.


    • jeps..

      Ymmärrän kyllä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2112
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1775
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      233
      1260
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      940
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      87
      925
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      20
      842
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      111
      751
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      38
      698
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      696
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      679
    Aihe