Lataamisesta kotietsintä?

Jos lataa netistä laittomasti, niin onko poliisilla mahdollisuus tehdä kotietsintä ja viedä peesee ja matskut valtiolle? Olen kuullut, että näin on jossain aina joskus käynyt!
1298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Poliisilla ei ole oikeutta kotietsintään. Jos kyttä tulee ovelle, lyöt oven kiinni ja sanot että olet muslimi ja et avaa ovea vääräuskoiselle. Jos yrittävät viedä tietokoneesi, sanot poliisille että olet naimisissa koneen kanssa ja et luovuta vaimoasi/miestäsi vääräuskoiselle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Search! kirjoitti:

Jos lataa netistä laittomasti, niin onko poliisilla mahdollisuus tehdä kotietsintä ja viedä peesee ja matskut valtiolle? Olen kuullut, että näin on jossain aina joskus käynyt!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu