Seksielämän aloitus

SM

Hei,
minulla todettiin kohtuun kuollut alkio viikolla 11 . Kaavinta tehtiin eilen ja ollaan edelleen syvästi surullisia menetyksestä. Kyllä tuossa ajassa ja ajankohdassa ehdittiin jo iloita kun mitään oireita keskenmenosta ei ollut.
Sairaalassa lääkäri totesi, että yrityksen voi aloittaa heti (ei siis tartte odottaa ekoja menkkoja!) kun vuoto loppunut, jolloin tulehdusriski loppuu.
Mulla ainakin menkkojen yhteydessä vikat päivät on aika kuivia ja sitten taas tiputtelee. Onko km jälkeen sama juttu. Ei milläin maltettais menettää yhtään yrityskuukautta, mutta ei tietenkään haluta riskeerata terveyttä.
Onko joku aloittanut seksin, vaikka niukkaa vuotoa/tiputtelua olisi vielä? Onko kukaan ihan oikeasti saanut mitään tulehduksia? Lääkärikin sanoi, että siinä on minimaalinen riski,
Kiitos vastanneille ja toivotaan kaikille niin haluaville super-nopeaa tärppiä!!!

2

397

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vuodon aikana

      Ei me maltettu odotella vuodon loppumista eikä meille kyl kukaan sanonutkaan et pitäs odotella.
      Ilman kondomia touhuttiin vaik viel tiputteli eikä tullu mitään tulehduksia.

    • 18+16

      Vaikka keskenmenon jälkeen raskautuu helpommin, kannattaa odottaa ne yhdet kuukautiset. Kohtu ei välttämättä ole vielä priimakunnossa heti kaavinnan tai lääkkeellisen tai minkään keskenmenon jälkeen. Anna kohtusi voimistua uutta vauvaa varten, että se jaksaa olla koti vauvalle sen yhdeksän kuukautta. Olisi kurjaa, jos tulisi heti uusi km vain siksi, ettei kohtu ollut vielä valmis vastaanottamaan uutta tulokasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      89
      1859
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      277
      1713
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      305
      1514
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      178
      1395
    5. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      83
      985
    6. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      51
      977
    7. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      56
      957
    8. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      56
      916
    9. 66
      914
    10. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      901
    Aihe