Heippa!
Keräsin otoksiani galleriaan. Sieltä löytyy kuvia matkoiltani muun muassa Thaimaasta ja Venezuelasta. Käykää katsomassa ja parhaassa tapauksessa tähdittäkää ja kommentoikaa.
Päivitän galleriaani jatkuvasti. Parhaillaan lisäilen kuvia Pohjois-Thaimaasta.
Terveisin aloitteleva valokuvaaja Amanda.
http://www.amica.galleria.fi/kuvat/
Kuvia maailmalta
Amanda100
4
538
Vastaukset
- nimikerkko
ihan keskivertoja turistikuvia, muutamia keskivertoa parempiakin joukossa. en jaksanut tosin kaikkia edes katsella, kun ton saman hutun ansiosta internetin saumat on jo ratkennu
- kyllä …
mutta en ymmärrä monista kuvista mitään kun ovat lontoonkielisiä
– kai ne on tosi hienoja kun on ulkomaankieliset nimet - 45hyjvc
noista vihavuosi 2009 kuvista, näin syksyllä on kiva nähdä hyviä kuvia kesästä.
- onni...
Olipa onni että kävit Wienissä kuvaamassa Schönbrunnin linnaa viime vuoden jouluna. Kuvista päätellen se oli niin pahasti kallellaan että nyt se on jo varmasti pelkkä rauniokasa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1028192Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m997466Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot885636Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,885606Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194810Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1252578Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys592475Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81435Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71414Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa511285