Armeija ja heterous?

nuori hetero...

Olen ajatellut, että armeija voisi olla kiinnostava kokemus, mutta ongelmanani on heteroseksuaalisuus. En siis tunne minkäänlaista vetoa miespuolisiin. Olen kuullut, että armeijassa ei tätä oikein suvaita.

Onko heterona yleensä mahdollista päästä armeijaan? Entä ehdotetaanko heti vapautusta, jos heti kutsunnoissa kerron heteroudestani? Olen myös miettinyt, että haluaisin AUK:iin tai RUK:iin eli ehkä kannattaisi vain valehdella olevansa homoseksuaali. Vai voisiko tulla tukalata paikat suihkun puolella, jos väki alkaisikin tajuta, etten olekaan miehiin päin?

Lisäksi vähän mietityttää, kun siellä on ohjattua homoseksuaalispainotteista ohjelmaa. Onko sellaista miten paljon, eli onnistuisiko nuo välttämään jos vain hakisin vemppaa sellaisina päivinä?

Onko kellään kokemuksia armeijaan menosta umpiheterona?

11

1511

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 54007h0m0

      ajatellessasi voit samalla vaikka vetää spadduu perseen kaut suihin

      • nuori hetero...

        Eli ilmeisesti tämä heterous ei armeijassa käy laatuun, sitäkö yrität sanoa?


    • urppo

      ei niitä suvaitsemattomia hinttejä NIIN paljoa siellä ole etteikö siellä heteroa suvaittaisi. jos joku homoperse ahdistelee niin tempase nokkaan.

      • heteroperse-

        Ei niitä kapiaisia passaa mennä nokkaan tempaseen...


    • mitävittua?

      siis mitä vittua? armeijassa muka vaa homoja? mistä vitusta oot tän repässy....

      • solttupoitsu

        eihän niitä pelkästään homoja siellä ollut, mutta kyllä tuli tutuksi nämä suihkuleikit yms. Kapiaiset etenkin olivat kovia poikia uhkailemaan ja kyllä vain sitä huomasi kuinka muutamat pääsivät helpolla kun kävivät lutilta suikkarin ottamassa.


    • fesaf

      Ei siellä homostelemaan joudu, mutta hiihtämään ja juoksemaan voi joutua ja sitähän moni pelkääkin enemmän. Mutta jos haluaa helpolla päästä niin voihan siellä hakea johonkin helppoon hommaan. Onhan se nykyään tehty kuitenkin enimmissä paikoissa niin inhimilliseksi kuin mahdollista. Hauskaa joulua!

      • ukuli

        Liikuntaa pelkää kaikki läskit.


    • jepjep...

      No homot tottakai haluavat armeijaan koska siellä käydään poikien kanssa "saunassa". Mikäpä olisi homolle parempi paikka kuin armeija... (yhteiset makuuhuoneet ja illanvietot ja "junat") ja armeijan jälkeen pääsee poikaporukalla "kertaamaan" ja kulissiavioliiton vaimo ei tiedä mitään kun olette "salaisessa paikassa" kertaamassa..

      Sivariin taas hakeutuu heterot, sieltä pääsee lomille joka viikoloppu tyttökaverin luo ja kyllähän sitä silmäniloa löytyy kovastikin palveluspaikan kauniista sihteeriköistä ;)

      Ei sillä suotakoon armeija minunpuolestani, teitä riittää moneen "junaan", ja parempi että teette junanne jossain muualla kuin ihmisten ilmoilla.

      • InssiPiru

        Näin biseksuaalina kyllä huokutteli armeija just tollasten takia.

        Vakaumuksellisista ja käytännöllisistä syistä päädyin kuitenkin suorittamaan homman siviilipalveluksena. Hyvät puolensa siinäkin, kun yks melko persevä sihteeri ja yks entinen SM-tason urheilija piukalla perseellä ja isoilla tisseillä oli kunnalla hommissa. Molemmat erittäin hyviä syitä mennä kahvitauoille ja olla mukana järkkäämässä tapahtumia :D


    • tj0 1/09

      Meni kahvit väärään kurkkuun ja pahasti, kiitos naurista ja onnee rintamalle :DDD

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      226
      3703
    2. Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"

      Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos
      Maailman menoa
      62
      2294
    3. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      3
      2097
    4. Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon

      Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt
      Köyhyys
      41
      1743
    5. Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä

      Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi
      Maailman menoa
      65
      1633
    6. Oon kyllä välillä ollut susta

      Nainen huolissani, en oo niin sydämetön mitä tunnut ajattelevan
      Ikävä
      105
      1387
    7. Tuntuuko sinusta mies

      että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti
      Ikävä
      22
      1265
    8. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      9
      1204
    9. Rakastan sitä

      kun uppoat selittämään jotain. Etsit oikeaa tapaa sanoa jotain, jonka olet jo etukäteen miettinyt, sekoat vähän sanoissa
      Ikävä
      51
      1094
    10. Jokaisella tytöllä on supervoimansa

      Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan
      Sinkut
      199
      1020
    Aihe