Myydään isohko häkki, Rovaniemi
- 45 x 64 x 70
- 4kpl oviaukkoja (kaksi päädyissä, kaksi katossa)
- 2v ollut käytössä, hyväkuntoinen ja täysin toimiva.
- Mukaan saa (halutessaan) kiipeilytikkaat, ruokakupin, juomapullon, wc astian ja 2x koskemattomia jyvätankoja
Kysy lisää ja tarjoa!! :)
[email protected]
MYYDÄÄN HÄKKI (ROI)
4
789
Vastaukset
- Tiesitkös?
Tämä häkki ei täytä lakisääteisiä minimimittoja chinchillahäkille. Häkin tulisi olla vähintään 0,4 m2 (esim. 80 x 50 cm) ja 70 cm korkea, mielummin isompi. Jyvätangot kannattaa myös syöttää jollekin muulle eläimelle, kuin chinchillalle.
- välttämättä...
ole ollut sinsilloilla käytössä. voi olla että se on ollu esim. kesyrotilla ja sitten se on haluttu saada pois nurkista nopeasti ja ilmoitus on laitettu moneen paikkaan.... eli you are idiot!
- Vai niin..
välttämättä... kirjoitti:
ole ollut sinsilloilla käytössä. voi olla että se on ollu esim. kesyrotilla ja sitten se on haluttu saada pois nurkista nopeasti ja ilmoitus on laitettu moneen paikkaan.... eli you are idiot!
Eihän tässä ollut kyse siitä, missä käytössä häkki on ollut aikaisemmin. Chinchilloille tämä häkki ei sovi, siitä oli kyse. Tällainen huomautus on hyvä laittaa, jottei joku luule tämän häkin sopivan chinchillalle.
- ???
onko mitään kuvia
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745349Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3111240Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369711Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236511Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302239- 371629
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261510