Kuuma puheenaihe

Heitän teitä Linux käyttäjiä polttavalla kysymyksellä.
Sanan lasku "Saabismi on sairautta" pitääkö paikkansa?

Entäs muunneltu versio "Linuxismi on sairautta" pitääkö tämä paikkansa?

Anteeksi kirjoitus virheeni en tiedä onko se Linuxismi vai Linuxsismi, hoh, who cares
169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Saab on oli hieno ja edistyksellinen auto... Ruotsalaisten taitamaa teollista osaamista ja insinööritaitoa, valitettavasti Amerikkalainen omistus lopetti tuotekehityksen.

Linux luojan kiitos on vapaa eikä voi ajautua Jenkkiomistukseen joka on jo pitkään tarkoittanut nopeita voittoja kaiken muun kustannuksella. Ennen niin innovatiivinen ja moderni teollisuusvaltio Yhdysvallat on ajautunut tilaan jossa se muistuttaa kolmansia maita.

Jopa maineikas Volvo henkilöauto on saatu Jenkkiomistuksessa tappiolliseksi kun taas Ruotsalaisessa omistuksessa pysyneet Volvo kuorma-autot, lentokone- ja rakettimoottorit ja moottoriosat, meri- ja teollisuusmoottorit, maanrakennuskoneet, Mack Trucks-, Renault Trucks-, Nissan Diesel ovat arvostettuja ja menestyviä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pentti Nelonen kirjoitti:

Heitän teitä Linux käyttäjiä polttavalla kysymyksellä.
Sanan lasku "Saabismi on sairautta" pitääkö paikkansa?

Entäs muunneltu versio "Linuxismi on sairautta" pitääkö tämä paikkansa?

Anteeksi kirjoitus virheeni en tiedä onko se Linuxismi vai Linuxsismi, hoh, who cares

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu