M A M U

4339
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sveitsissä kansa äänesti minareettikiellon puolesta. Äänestyksessä ei ollut kyse saako kaupunkiin rakentaa tornia vai ei. Äänestyksessä otettiin kantaa niihin kysymyksiin, joita aloittajan linkin video herättää.
Suomessa on äänestyksen tulokseen suhtauduttu ihmetellen ja epäillen - miten ne nyt noin väärin voivat äänestää, laitontakin tuollainen. Ei meillä tuollainen tulisi mieleen, ei vielä
Video näyttää yhden puolen Eurooppalaisesta todellisuudesta, jossa Saksakin ja erityisesti Berliini elää.
Heijastumat näkyy Sveitsissäkin.

Äänestä

Ai miksi Helsingissä kantaväestö haluaa siirtää lapsiaan pois koulusta, jossa maahanmuuttajien osuus on suuri: " tieteellistä totuutta ei voi opettaa...", " vääräuskoiselle ei tarvitse puhua totta"

http://www.youtube.com/watch?v=NaYMNMema-s&feature=related

Positiivinen asia, sen tietää kaikki, tutkimatta, hutkimatta. SSS.

Äänestä
  • Tupuriin sopisi rakentaa minareetti,kun Nokia lähtee pois niin asuntovelkaiset tupurilaiset voisivat kokoontua mineraaliteeyttiin rukoilemaan mistä saisivat uutta mineraalia.
    Vaihtoehtoisesti sellainen sopisi Vuohensaareen jossa juhannuksena polttaisimme sen kokkona makkaroita samalla tulella käristäen.

    Äänestä

  • TuppuriTappuri kirjoitti:

    Tupuriin sopisi rakentaa minareetti,kun Nokia lähtee pois niin asuntovelkaiset tupurilaiset voisivat kokoontua mineraaliteeyttiin rukoilemaan mistä saisivat uutta mineraalia.
    Vaihtoehtoisesti sellainen sopisi Vuohensaareen jossa juhannuksena polttaisimme sen kokkona makkaroita samalla tulella käristäen.

    No juu, parempi, että ne minareettien rakentajat asuisivat omalla maallaan, eikä tulis tänne rakentamaan hökötyksiään..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


AH kirjoitti:

http://www.youtube.com/watch?v=XNDvoa2ABNQ&feature=player_embedded

Helsinissä alkaa olemaan ensimerkkejä...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu