En ymmärrä eikö halukkaita nykyään löydy riittävästi kun pakottivat meikäläisen vissiin arpomalla sinne. :( Ei oo kauheesti napannut homma.
Pakko-RUK v..uttaa
motivaationolla...
3
2011
Vastaukset
- ressukessu69
RUK:iin ei vielä tähän mennessä ole ketään pakotettu. Sinne pääsee vain kieli ruskeana kouluttajan perseessä. Sitä paitsi siellä ei ole pakko olla, vaan sen voi halutessaan lopettaa kesken.
- ttppii
Minä ainakin jouduin pakolla. Kysyttiin pari kertaa, ja aina sanoin "ei".
- ainaonratkaisu
ttppii kirjoitti:
Minä ainakin jouduin pakolla. Kysyttiin pari kertaa, ja aina sanoin "ei".
jos tälläseen onglmaan törmään, kehottaisin menemään suoraan kurssin johtajan toimistoon lakki päässä ja tupakka suussa, koputtamatta sanomaan että mä nyt haluisin pois. eiköhän se onnistu. ei siellä pakko ole olla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks63757Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?872716Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U1072548Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut242235- 502014
Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai1021903Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin1251789Haluat nainen torjua minut
Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si111478Mitä koululla tapahtui?
Onks kellää mitää vinkkilöit miks helikopteria tarvittii vuoksenniskan koulul https://www.is.fi/kotimaa/art-200001193287341184Persuilla kannatusromahdus - enää 13,5%.
Ylen tuorein puolueiden kannatusmittaus kertoo, että persujen kannatus on enää 13,5 prosenttiyksikköä. Kepu on mennyt he3411116