En ymmärrä eikö halukkaita nykyään löydy riittävästi kun pakottivat meikäläisen vissiin arpomalla sinne. :( Ei oo kauheesti napannut homma.
Pakko-RUK v..uttaa
motivaationolla...
3
1899
Vastaukset
- ressukessu69
RUK:iin ei vielä tähän mennessä ole ketään pakotettu. Sinne pääsee vain kieli ruskeana kouluttajan perseessä. Sitä paitsi siellä ei ole pakko olla, vaan sen voi halutessaan lopettaa kesken.
- ttppii
Minä ainakin jouduin pakolla. Kysyttiin pari kertaa, ja aina sanoin "ei".
- ainaonratkaisu
ttppii kirjoitti:
Minä ainakin jouduin pakolla. Kysyttiin pari kertaa, ja aina sanoin "ei".
jos tälläseen onglmaan törmään, kehottaisin menemään suoraan kurssin johtajan toimistoon lakki päässä ja tupakka suussa, koputtamatta sanomaan että mä nyt haluisin pois. eiköhän se onnistu. ei siellä pakko ole olla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2075200Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813696Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers113460SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt633150SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun393129SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412326Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1042325Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?302172Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan762130Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja922069