Hyvä ominaisuus

Sanokaa yksi hyvä ominaisuus itsessänne, fyysinen tai henkinen. Kunhan itse uskotte siihen.

Minun hyvä puoleni on empaattisuus.
12300
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

En hirveästi inhoa itseäni, mutta en kuitenkaan keksi itsestäni mitään hyvää.

Äänestä
  • Tuo on kai sitä perussuomalaista melankolista vaatimattomuutta. :D

    Äänestä

  • C'moon nyt, kaikissa on hyviä puolia. Esim minun kroppani ainoo hyvä puoli on korvieni muoto! ...Nauraa vai itkeä?

    Äänestä

  • töötteröö kirjoitti:

    C'moon nyt, kaikissa on hyviä puolia. Esim minun kroppani ainoo hyvä puoli on korvieni muoto! ...Nauraa vai itkeä?

    Olen edelleen sitä mieltä, ettei mitään hyvää ole.

    Hyvä ulkonäkö mielestäni tulee siitä että kokonaisuus näyttää hyvältä.
    Yksittäinen osa (esimerkiksi nuo korvat) ei riitä.
    Ruma olen.

    Luonteeltani olen itsekeskeinen, välinpitämätön, tyhmä ja lähes empatiakyvytön.

    Eikö olekin aika selvää, mistä yksinäisyyteni johtuu?

    Äänestä

Se on ymmärtääkseni vain subjektiivisesti määriteltävissä, onko jokin ominaisuus hyvä vai huono. Joka tapauksessa hyväksi puoleksi itsessäni koen kyvyn loogiseen ajatteluun.

Äänestä

Kärsin Itse Kurjuuteni Enkä Kosta Sitä Muille Ehkä Välinpitämättömyyttä Pahemmin.

Äänestä

olen rehellinen ja melko ystävällinen...

Äänestä

ominaisuuteni on se, että olen niin pirun tylsä tyyppi, että saan jatkuvasti nauttia ns. "omasta rauhasta".

Äänestä

Mun silmiä kehutaan paljon, mut ite en nää niissä mitään hienoa. Muita hyviä ominaisuuksia ei tuu mieleen.
En oo ikinä osannu sanoa hyviä puolia itestäni. Kai se on juurtunu syvälle moniin suomalaisiin.

Äänestä

olen älykäs

Äänestä
  • tota tota... :D mä en ihan oikeesti keksi mitään. ennen olisin voinu hyväks ulkoiseks ominaisuudeks sanoo hyvä iho, mut seki on huonontunu. tää on järkyttävää

    okei, mul on pitkät ja kivat sormenkynnet. löytyhän se

    Äänestä

Olen tosi sinnikäs.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


positiivisestihetki kirjoitti:

Sanokaa yksi hyvä ominaisuus itsessänne, fyysinen tai henkinen. Kunhan itse uskotte siihen.

Minun hyvä puoleni on empaattisuus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu