Chalermporn Guesthouse patong

Jep! Kaksviikoa kysisessa hotellisssa. Pienta kapuamista,hissi kadoksissa:} Henkilokunta mukava ja ymmartavainen.Lyhytmatka ytimeen ja siita rantsulle.Ruokaa 24h kadulta ja juomat...suositelen.Samassa yhteydessa ns.matka lippumyynti(; Ossottautuitui taydeksi kuplaksi,yak!! (heikki travel}
2209
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Samaa mieltä hotellista. Henkilökunta todella mukavaa ja sijainti hyvä. Illan rientoihin pääsi hyvin ja satunnaiset yövieraat kuului henkilökunnan mielestä ihan asiaan. Mutta neuvoivat myös ihan arkipäivän asioissa. Sitä hissiä en kyllä ehtinyt kaivatakaan, vaikka asuin ensimmäisen viikon ylimmässä kerroksessa.
Mulla oli ihan hyvä kokemus myös tuosta ovensuun matkatoimistosta. Varasin yhden risteilymatkan sen kautta ja kivasti meni päivä merellä. Jo listahinta oli mukavan alhainen ja siitäkin tingittiin reilusti kun vähän jaksoi jutella.
Kuljetus hotellilta paatille oli kyllä myöhässä, mutta niin se tuntui olevan kaikilla muillakin matkalle osallistuneilla. Ja kun James Bond saarella juttelin aurinkomatkalaisten kanssa, niin niiden reissun aikataulut oli myös vähän sinnepäin, suurinpiirtein samat paikat nähtiin ja samat sapuskat syötiin. Suurin ero oli hinnassa: aurinkomatkat tuntui rokottavan aika kivasti välistä.

Äänestä
  • Myi meille komeasti lentoliput Phuket-Bangok . Tulosti komeat liputkin ja jopa kuitinkin kirjoitti. Mutta,buukkauksessa vasta nauratti.Eipä tyttökulta ollu muitsanut tilitää rahoja lentoyhtiölle. Vähän soiteltiin ja kyseltiin,no likka kadonnut johonkin. Siis eiku uudel liput kentältä.Sii tämmöistäkin. En yleistä!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


druba kirjoitti:

Jep! Kaksviikoa kysisessa hotellisssa. Pienta kapuamista,hissi kadoksissa:} Henkilokunta mukava ja ymmartavainen.Lyhytmatka ytimeen ja siita rantsulle.Ruokaa 24h kadulta ja juomat...suositelen.Samassa yhteydessa ns.matka lippumyynti(; Ossottautuitui taydeksi kuplaksi,yak!! (heikki travel}

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu