2.0 D4D 0-100 12.6 s

Ajelin tänään uudella dieselillä kotiin ja huomasin, että kyllä corollan tehot riittää, vaikka volkkari-miehet kehuskelee niillä pikkusen suuremmilla moottori-tehoilla. Tojotalla tulee samaan hintaan huomattavasti eemmän varusteita, kuin muilta varteen otettavilta merkeiltä.
3589
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

joo
pensa-mallin jälkeen (carinaE 1,6) tuntuu dieselillä ajo mukavalta.
kun kiekkamittari on 2-3 välillä löytyy koneesta oikeanlaista voimaaa!

Äänestä

Kyllä normaalissa ajossa tuolla koneella kerkeää paikasta a paikkaan b. Minulla on takana 4 kk ja 20tkm ja kertaakaan ei ole tullut mieleen että tarvitsen lisää tehoa... ja saa näilläkin tehoilla sakkoja... :( Ja muutenkin sopivan tasainen kone kulkemaan.

Äänestä
  • mutta ah sitä motorin ääntä ja menoa kun kiekkimittari lähestyy kaakkoa!
    ja maailma pelastuu - ainakin muutama keuhkosyöpä vähemmän!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jaana kirjoitti:

Ajelin tänään uudella dieselillä kotiin ja huomasin, että kyllä corollan tehot riittää, vaikka volkkari-miehet kehuskelee niillä pikkusen suuremmilla moottori-tehoilla. Tojotalla tulee samaan hintaan huomattavasti eemmän varusteita, kuin muilta varteen otettavilta merkeiltä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu