Näkökulma Kauriista / wikipedia
Kauris on herkkä ja hiljainen. Kauriin mielen täyttävät usein muut asiat kuin mitä muilla. Kauris on itsenäinen persoona, mutta Kauris kerää mieltymystä osakseen. Kun Kauriihin tarkemmin tutustuu, paljastuu luotettava, hauska ja älykäs persoona. Kauriilla on loistava huumorintaju. Kauris on kuitenkin suorasanainen ja tarkka. Kauris osaa olla myös melkoinen jääräpää. Perheessä Kauris yleensä määrää asiat. Kauriille raha on tärkeä asia. Kauris ei useiden ominaisuuksiensa takia osaa aina viestittää oikein. Kauriin voi nähdä hajamielisenä, tarkkana, hiljaisena, puheliaana, rauhallisena ja raivostuneena. Kauris on ailahteleva. Kauris pitää kunnostaan hyvin huolta ja terveys on hyvässä kunnossa.
tämänlainen on kauris
5
1181
Vastaukset
- Legenda
Jos multimiljönääri golffari-kauris Tiger Woodsin salarakasta on uskominen, niin kauris osaa olla myös dominoiva, sydämetön ja itsekeskeinen.
Naimisissa olevalla Woodsilla on vuosien varrella ollut kymmenkunta salarakasta. Hän mm. vei vaimonsa syömään ravintolaan, jossa hänen salarakkaansa työskenteli tarjoilijana.
Tyypillistä kaurismiestä? Kauris haluaa iskeä itselleen alemmissa sosioekonomisissa asemissa olevia "heikompia" naisia, joita kauris voi sitten dominoida mielin määrin?
Kauriin pimeä puoli on suorastaan legendaarinen ja tämä Woodsin tapaus on siitä jälleen hyvä esimerkki.
http://www.iltalehti.fi/urheilu/2009120610724145_ur.shtml- Mihin koski?
minulle "Älä lähde pois", nyt on jo asianaja uhkaus minuun päällä ja kerää joukkoja minua vastaan. Kuinka se näin kävi? En ehtinyt huomata mitään.
- joujou!!!
voi vittu tää on pelottavaa että horoskoopit pitää melkeen aina paikkansa ;S
- Anna
Aivan uskomatonta miten mä tunnistin itseni! :)
- 'muut asiat'
'Kauriin mielen täyttävät usein muut asiat kuin mitä muilla' joo hehheh:)) Tulee mieleen heti, että mitähän ne 'muut' sitten oikein ajattelee. Sitten: 'terveys on hyvässä kunnossa', just joo:)
Kyllä pitää hyvin paikkansa. Kauriskin osaa peräti olla 'rauhallisena ja raivostuneena niin ja ailahtelevaisena'. Mitähän siitä raivostumisestakin on hyötyä? Kysyn vain. 'Jääräpää' tuntuu tutulta.
Muuten on kyllä niin ympäripyöreetä, että sopii varmasti jokaiselle. Kiits!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2174068Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1112573Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit382285Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?801390Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te861288- 481149
- 751027
- 59893
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58871- 45836