Näkökulma Kauriista / wikipedia
Kauris on herkkä ja hiljainen. Kauriin mielen täyttävät usein muut asiat kuin mitä muilla. Kauris on itsenäinen persoona, mutta Kauris kerää mieltymystä osakseen. Kun Kauriihin tarkemmin tutustuu, paljastuu luotettava, hauska ja älykäs persoona. Kauriilla on loistava huumorintaju. Kauris on kuitenkin suorasanainen ja tarkka. Kauris osaa olla myös melkoinen jääräpää. Perheessä Kauris yleensä määrää asiat. Kauriille raha on tärkeä asia. Kauris ei useiden ominaisuuksiensa takia osaa aina viestittää oikein. Kauriin voi nähdä hajamielisenä, tarkkana, hiljaisena, puheliaana, rauhallisena ja raivostuneena. Kauris on ailahteleva. Kauris pitää kunnostaan hyvin huolta ja terveys on hyvässä kunnossa.
tämänlainen on kauris
5
1199
Vastaukset
- Legenda
Jos multimiljönääri golffari-kauris Tiger Woodsin salarakasta on uskominen, niin kauris osaa olla myös dominoiva, sydämetön ja itsekeskeinen.
Naimisissa olevalla Woodsilla on vuosien varrella ollut kymmenkunta salarakasta. Hän mm. vei vaimonsa syömään ravintolaan, jossa hänen salarakkaansa työskenteli tarjoilijana.
Tyypillistä kaurismiestä? Kauris haluaa iskeä itselleen alemmissa sosioekonomisissa asemissa olevia "heikompia" naisia, joita kauris voi sitten dominoida mielin määrin?
Kauriin pimeä puoli on suorastaan legendaarinen ja tämä Woodsin tapaus on siitä jälleen hyvä esimerkki.
http://www.iltalehti.fi/urheilu/2009120610724145_ur.shtml- Mihin koski?
minulle "Älä lähde pois", nyt on jo asianaja uhkaus minuun päällä ja kerää joukkoja minua vastaan. Kuinka se näin kävi? En ehtinyt huomata mitään.
- joujou!!!
voi vittu tää on pelottavaa että horoskoopit pitää melkeen aina paikkansa ;S
- Anna
Aivan uskomatonta miten mä tunnistin itseni! :)
- 'muut asiat'
'Kauriin mielen täyttävät usein muut asiat kuin mitä muilla' joo hehheh:)) Tulee mieleen heti, että mitähän ne 'muut' sitten oikein ajattelee. Sitten: 'terveys on hyvässä kunnossa', just joo:)
Kyllä pitää hyvin paikkansa. Kauriskin osaa peräti olla 'rauhallisena ja raivostuneena niin ja ailahtelevaisena'. Mitähän siitä raivostumisestakin on hyötyä? Kysyn vain. 'Jääräpää' tuntuu tutulta.
Muuten on kyllä niin ympäripyöreetä, että sopii varmasti jokaiselle. Kiits!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 954711
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.2311913- 781492
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401160Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3231100Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051080- 501079
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en1471037- 1111009
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os85964