Hotelli Bayview Beach Resort

---Sanna---

Hotelli Bayview Beach Resort VS Paradise Sandy Beach? Eli kumpi on parempi hotelli?

4

831

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • viides kerta

      En ole ollut paradise sandy beach hotelissa, mutta bayview on myös luokitukseltaan parempi, 4 tähteä. Tsekkaa tripadvisor, sieltä näät muiden mielipiteitä ja arvosteluja.
      Valitettavasti bayview oli täynnä nyt penangilla, piti ottaa toinen hotelli, joka ei ole niin hyvä.
      bayview sijaitsee hyvällä paikalla, huoneet on kivat, aamianen hyvä ja palvelu erinomainen. Olimme siellä 4 vuotta sitten. Nyt olemme lähdössä malesiaan viidettä kertaa joulun viettoon ja menemme uudelleen pengangille.

    • Ray :D

      Sijainnilta Bayview on ehdottomasti parempi. Hotelli oli oikein siisti ja palvelu hyvää. Ei mitään moitetta..

    • thaimaan norppa

      Lennämme lauantaina Kuala Lumpurista Penangille ja muutaman päivän sisällä laitan tuoretta tietoa Bayview Beach hotellista matkapäiväkirjaamme: http://miunmalesia.blogspot.com/

      • batuferr

        bayview'iltä vuodenvaihteessa kotiutuneena ei voi moittia hotellia. ainakin uima-allasalue sandya laajempi, joka on täkeää surkeiden rantojen takia. erittäin ystävällinen palvelu. mukava kävelymatka iltamarkkina-alueelle, tosin siellä on taksin käyttö edullista, batu ferringhin alueella n. 1,4 e, georgetowniin 6-7 e, tuntiveloitus 5 e (halvempi, helpompi ja joustavampi tapa tutustua saareen kuin valmisretket) tilaustakseiksi suosittelemme hyvää englantia puhuvia, mukavia opas-kuljettajia fajidia ja samsudihia, taksiasemalla hotellin vastapäätä, molemmilla harmaa auto . hotellia vastapäätä myös mukava pieni intialaisruokiin erikoistunut ravintola, hyvä palvelu, maukas ruoka ja hintataso reilusti alle puolet hotelleihin verrattuna.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      88
      2503
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1455
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      82
      1363
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1192
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      913
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      900
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      33
      773
    8. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      773
    9. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      102
      771
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      706
    Aihe