Miksi mies ei halua

pirpana88

kihloihin? Me ollaan oltu yhdessä jo viisi ja puoli vuotta mut eipä ole ukko kihloista vielä sanaakaan puhunut.
Mä olen yrittänyt kovasti vihjailla että haluaisin kihloihin jne, mutta eikö se vain tajua? Vai ei halua? Tekis mieli itse kysyä että mennäänkö kihloihin. Vaan ku tuntuu sit jotenkin tyhmältä..Et kyllähän sen miehen pitäis sitä kysyä. Vai onko se tyhmää jos nainen tekee niin? Mikä neuvoksi?

3

825

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Melindalinda

      Nää on niin näitä ja ei helppoa. Sun pitää ottaa asia puheeksi. Kysy vaikka missä hän näkee teidät 5 vuoden päästä. Näkeeköhän teidät naimissa vai ei? Ja jos ei, niin miksi ei?

      Ei sun tarvitse kosia, sä voi kysyä haluaisiko mies kosia sinua tai onko edes ajatellut asiaa. Kyllä viiden vuoden suhteen jälkeen pitää voida puhua mistä vaan tai sitten ei kannata mennä naimisiinkaa. Mitä sitten kun tulee jotain vaikeaa, voiko silloinkaan puhua?

      Avoimet välit on tie onneen.

    • jotain_kommenttia

      ...eteet paa miestä liian ahtaalle asialla. Ehkä sun vihjailu kasvattaa kynnystä kysyä kihloihin menosta, mies ajattelee sen ehkä jonkinlaiseksi pakottamiseksi tms.

      Anna asian olla vielä hetken kokonaan ja sano sitten vaikka että rakastat häntä niin paljon että olisit valmis vaikka kihloihin, mutta älä silloinkaan jankkaa.

    • Vanha vaimo + 3 last

      Olette aloittaneet seurustelun perin nuorena, ja mies todennäköisesti haluaa kokemusta vielä muistakin naisista.

      Minkäs teet? Elämä on raadollista. Mies on utelias, ja luultavimmin lyö päänsä vain kiveen, mutta lyö silti, siitä voit olla varma. Onhan noita nähty. Monta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      179
      1762
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      109
      923
    3. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      110
      783
    4. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      755
    5. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      209
      674
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      133
      638
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      52
      601
    8. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      20
      590
    9. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      51
      572
    10. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      556
    Aihe