Olen nyt rv 19 2 ja huomasin alapäässä toisen häpyhuulen "alla" kummallisen pahkuran enkä osaa yhtään sanoa mikä se on. osaako kukaan sanoa mikä se voisi olla?
apua.
??
3216
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Häpyhuulissa on talirauhasia ja joskus niihin voi tulla finnejä tai sellainen ihon sisäinen kova talikeräytymä. Minulla on joskus ollut sellaisia ja ne ovat olleet säännöllisen pyöreitä ja kovia "herneitä" jotka liikkuvat ihon alla. Onko pahkura säännöllinen ja kovan tuntuinen? Voit näyttää tuota pahkuraa seuraavan kerran kun menet neuvolalääkärille, mutta ajattelisin ettei tuon asian kanssa ole erityisempi kiire.
kuuluu asiaan. Niitä voi tulla myös alapäähän eikä pelkästään jalkoihin. Kuuluu raskauden iloihin... :-)
hmm pitää varmaan seuraavalla kerralla kysyä siellä neuvolalääkärillä, en kyllä oikeen tiiä mikä se vois olla, mutta kysympä siellä sitten seuraavalla kerralla. kiitoksia vain vastauksista(: