Paljon keskustelua syövistä,

13+10=?

mutta ei hoidoista (vaihtoehtoisista) tai ennaltaehkäisystä.
Ennaltaehkäisyssä ruokavalio on kaiken A ja O, ei siitä sen enempää.
Mutta miksi ihmiset uskoo lääketieteeseen jonka tarkoituksena on vain ylläpitää terveyttä/sairautta jotta saatais maksimaaliset voitot? Kun ihmisellä todetaan syöpä niin se hoidetaan yleensä leikkauksella jos se on mahdollista. Sitten jos leikkaus ei onnistu niin kemoterapia ja solumyrkyt. Nuo tavat on oikeita raha samboja.
Syövästä pystyy paranemaan muuttamalla ruokavalion normaaliksi (luonnolliseksi). Esimerkiksi luonnossa itsestään löytyy jo lääkkeitä syövälle, mutta niistä tahdotaan vain vaieta.

Tässä vanha dogumentti B17 vitamiinistä http://video.google.com/videoplay?docid=4312930190281243507#

Toinen poppakonsti mitä tulee mieleen on koivuntuhkavesi.

Nuo kaksi edellä mainittua on täälä suomen leveysasteella helpoiten saatavilla luonnosta.
Kirja jota myös suosittelen on Salainen asiakirja no2 Terveyden vaarat.
http://www.pp.kpnet.fi/salainenasiakirja/terveyden_vaarat.html

2

426

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gradus

      omakohtaisia kokemuksia tästä;"Syövästä pystyy paranemaan muuttamalla ruokavalion normaaliksi (luonnolliseksi)." Mikä syöpä sinulla parani PELKÄLLÄ ruokavalion muutoksella??

      Koivuntuhkavesi...hmm...

      Ihan tosissasiko olet asian suhteen, siis tuon huuhaa-kirjan ym. suhteen? (kyllä, olen lukenut sen) Vai provokotämä on? Surkea sellainen

    • En halua millään tavalla provosoida mutta rivien välistä lueskelin että et arvatenkaan ole itse syöpää koskaan sairastanut? Mielestäni on hiukan "kevytkenkäistä" kirjoittaa asioista jos ei ole tarpeeksi tietoa. Esimerkiksi kemoterapiaa ja sytostaattihoitoa ei käytetä ainoastaan silloin kun leikkaus epäonnistuu. Esimerkiksi minulle kemoterapiaa annettiin ennaltaehkäisevänä jatkohoitona täysin onnistuneelle leikkaukselle. Minusta ei tunnu että olisin euroakaan laittanut hukkaan kun sijoitin omaan terveyteeni. Ja kunniallinen veronmaksaja minäkin olen.

      Sitäpaitsi tuollaiset salaliittoteoriat että terveydenhuolto haluaisi vaieta luonnosta löytyvistä lääkkeistä syövälle ovat tuulesta temmattuja. Oletko kenties seurannut uutisia tai asioinut paikallisessa terveyskeskuksessasi? Luuletko tosiaan että kunnallinen terveydenhuolto haluaisi lisätä työtaakkaansa muutenkin kiireisinä aikoina? Mikäli tämä kuitenkin olisi totta niin asia johtuu siitä että kemoterapialle ja sytostaattihoidoille on tutkimuksellinen peruste kun taas esimerkiksi koivuntuhkavedelle ei.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4537
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      106
      3781
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3473
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      120
      1050
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      131
      963
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      933
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe