Laillinen ase

Aseeton;-)

8

517

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • niin sitten

      ajetaan autolla päin rekkaa tai väkijoukkoon. Jälki on pahempaa kuin pyssyllä.

      Olisiko oikeasti aika hoitaa syitä, eikä pelkkiä oireita?

      • Anonyymi

        Laillinen rekka jos ei ole varastettu.


    • Anonyymi

      Ase on laillinen eli se ei itse tee mitään rikoksia toisin kuin tekoälyaseet tekevät itse.

    • Anonyymi

      Tuon 12v pojan kädessä se ase on kyllä laiton!olkoon kenen laillinen ase tahansa sitä ennen. Mitä poliisit yrittää kertoa tällä ns "laillisella"aseella koko ajan?

      • Anonyymi

        Laiton ase on aina jonkun laillinen eli todellisuudessa ase tuolla pojalla oli laiton. Tietenkin kuten tavallista halutaan syyllistää aseen laillinen omistaja ja jälleen kääntää syy itse tekijästä pois joka on suomessa tavallista, koska täällä hyyssätään rikollisia niin asian voi sitten halutessa kertoa näinkin asehysteriaa lietsoen.


    • Anonyymi

      Laillinenase,metsästysase,harrastusase,keräilyase,laitonase.oliko vielä jotain?

      • Anonyymi

        Kyllä huumediilerit tarvitsevat aseensa. Meillähän menee bileet aivan överiksi jos ei saada tarvittavia piristeitä. 🌚🌚🌚


    • Anonyymi

      Aseen voi nykyään 3D -printata.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      617
      1633
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      44
      887
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      487
      753
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      14
      743
    5. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      45
      672
    6. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      41
      614
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      566
    8. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      32
      543
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      510
    10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      161
      498
    Aihe