Myymälävarkaudet

lisääntyneet 10%. Onko syynä lama vaiko se että enään siitä saatavat sakot eivät johda muuntoihin, eli vankilaan ja taparikolliset sanovat pipaut koko sakoille? Pitäisikö heille antaa raippaa, ruoskaa ,risua ja päälle putkaa, linnaa, vankilaa.
13250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Varkaudet on nyt vuorossa. Seuraavaksi hakkaamiset.

Äänestä

tuli jo uutisissa ei jaksa täällä enää paneutua näihin tälläisiin, kyllä tuomioita luettaessa he saa oikean rangaistuksen..

Äänestä
  • minä kun en ole uutisia silleen katsellut vaan luen lehdestä mitä maailmalla tapahtuu.
    Eihän noi joudu mihkään tuomiolle jos sakot vaan saa jonka poliisi kirjoittaa.

    Äänestä

  • mie, kun en omista autoa..:))

    Äänestä

  • ois hyvä juttu, niin paljon ihmiset ajaa puhelin korvalla.

    Äänestä

Olet näköjään mieltynyt toisten paskojen tonkimiseen ja heität tänne iltalehdistä sun muista lähteistä heidän omia tulkintojaan. Koska ajattelit olla ihan omanasi ja sen kautta tehdä näkemyksiisi perustuvia aloituksia.

Kun heität naamalle jonkun lööpin, olisi REILUA yrittää ensin itse sitä yrittää kommentoida omin ajatuksin, mutta kun ei.

Äänestä
  • Köyhän ajatusmaailmaan ei kuulu ajatella mahdollista vastaustaan, siksi tämäkin jäi sitä vaille.

    Äänestä

olet itse?
Näpistelijät pitää ensiksi piestä ja sitten passittaa vankilaan? Kuinka raju pahoinpitely ja monenko vuoden lusiminen on sopivan pitkä rangaistus?

Äänestä

voi olla syynä,mutta toisaalta pienet rangaistukset eivät kyllä saa näpistyksiä loppumaan...

Johonkin kurjaan työhön sais passittaa,niin vois auttaa... Tai häpeäpaalu oliskin hyvä ratkaisu.Ei olisi mukavaa,kun tutut tölläis vieressä..:)

Äänestä

...sinä kirjoittajana itsellesi halusit? Riidanhaastajan?
Ihmettelen minä kovasti.

Äänestä
  • tyttärelle tapetoimaan, oli kassissani mattoveistä ja kaikenlaista terävää. Kävin kaupassa mennessäni ja sitten ajattelin, että jos pitääkin näyttää kassi. No järkevänä tyttönä ajattelin, että kyllä se tapettiliisteripaketti mut pelastaa jos huonosti käy. Ei käynyt:)

    Äänestä

niin ilmaiseksi tekemään esim. siivousta, polkemaan kasaan pahvilaatikoita, pesemään pakastimet, lihatiskit, joka ikinen viikonloppu ja täytys olla päällä selllainen essu päällä jossa lukee, niin edessä kuin takanakin että näpisitin tästä kaupasta ja jäin kiinni.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Nittaminax kirjoitti:

lisääntyneet 10%. Onko syynä lama vaiko se että enään siitä saatavat sakot eivät johda muuntoihin, eli vankilaan ja taparikolliset sanovat pipaut koko sakoille? Pitäisikö heille antaa raippaa, ruoskaa ,risua ja päälle putkaa, linnaa, vankilaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu