Canon CanoScan LiDE 700F -skanneria olen ajatellut hankkivani mutta onko siitä oikeasti mihinkään? Tuolla pitäisi pystyä skannaamaan negatiivit enkä halua hankkia erikseen ns. filmiskanneria (ne maksaa älyttömästi) joten tuossa olisi sinänsä pätevä laite yhdistämään sekä kuvien että negojen skannauksen.
Jos vaan se laatu on kohtuullinen. Eli onko se laadultaan hintansa väärti, (Hobby Hallissa olis tarjouksessa piirun alle satasen)? Tekeekö negaskannauksista ok-laatua, entä paperikuvista?
Canon CanoScan LiDE 700F -skanneri, mikä laatu?
4
927
Vastaukset
- essin mies
mutta tähän asti olen ollut 8800n kannalla, kun niin ylistettiin MBssä ja mikropcssä /digikuvassa.. turhan paksu vain..
- merkkel
Olen juuri hankkinut CanoScan Lide 700F scannerin mutta negatiivien scanaus ei onnistu. Muut toiminnot kyllä pelaa. Sopiva twain ajuri ehkä korjaisi tilanteen.
- {b}F#="%
merkkel kirjoitti:
Olen juuri hankkinut CanoScan Lide 700F scannerin mutta negatiivien scanaus ei onnistu. Muut toiminnot kyllä pelaa. Sopiva twain ajuri ehkä korjaisi tilanteen.
Vieläkö noita antiikkikoneita on myynnissä?
- Toivoton Topi
merkkel kirjoitti:
Olen juuri hankkinut CanoScan Lide 700F scannerin mutta negatiivien scanaus ei onnistu. Muut toiminnot kyllä pelaa. Sopiva twain ajuri ehkä korjaisi tilanteen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle172373Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom671569Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1061499Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A61432Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681305Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell801260Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.411246Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001194Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311087En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?521056