Rakkaus

Lämpöistä, pehmoista.. suudelma poskella.. tunne että sinusta välitetään sinun itsesi takia.. eikä kenenkään muun vuoksi..

Jumala on luonut meidät ihmiset.. Syntyi ensin Aatami.. sitten Aatamin kylkiluusta tehtiin Eeva.. Jumala katsoi näitä kahta.. Lisääntykää ja täyttäkää maa..

Kertomatta raamatussa on se mistä tulivat nämä Aatamin ja Eevan jälkeläisten puolisot sitten joskus myöhemmin.. Oliko maapallolla muitakin ihmisiä kuin Aatami ja Eeva..

Rakkaus käsittää muutakin kuin vain sikiämisen ja parisuhteen.. se käsittää paljon laajemmin asioita kuin mitä ehkä moni ymmärtää.. on sanonta Rakasta lähimmäistäsi kuten itseäsi.. Kunnioita hänen mielipiteitään.. arvosta häntä.. Jumala rakastaa pientä hiiren poikastakin.. muutonhan tuo hiiren poikanen ei olis syntynytkään.. ei ilman rakkautta.. joka vallitsee hiiren vanhempien välillä..

Näin myös meillä ihmisillä.. Jälkeläisistä on myös kannettava vastuu.. niitä on opastettava ja kasvatettava kunnialliseksi kansalaiseksi.. Ihmiseksi.. Ihminen syntyy siksi joksi jumala on ihmisen tarkoittanut.. mieheksi tai naiseksi.. Ihmisen luonnekkin on jo valmis syntymä hetkellä.. Me olemme siis sitä miksi jumala on meidät luonut.. Kukaan toinen ihminen ei ole samanlainen kuin toinen ihminen.. vaikka sukupuoli olisikin sama.. siinä meissä ihmisissä on ero... toisiimme verrattuna..

Kuitenkin matkan varrella kun muistaa sen, että rakastaa lähimmäistä kuten itseään.. niin voi mielestäni matkata elämässä puhtain mielin ja aatoksin..

Voimia ja rakkautta kaikille matkalla missä sitten kukin matkaa..

0

102

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

        Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
        Ikävä
        261
        19601
      2. Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa

        Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?
        Ikävä
        46
        2084
      3. Kysy jotain kaivatultasi

        Tämä ketju on sitä varten.
        Ikävä
        195
        1523
      4. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

        Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
        Maailman menoa
        137
        1430
      5. Varmaan koet, ettet ole tehnyt mitään väärää

        Mutta olet sinä tehnyt.
        Ikävä
        28
        1209
      6. Mitä ajattelet hänestä

        Millaisena pidät kaivattuasi?
        Ikävä
        122
        968
      7. Huomioon ottaminen

        Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin
        Ikävä
        30
        922
      8. Sinkkusiskoni pliis kertokaa

        Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex
        Sinkut
        82
        799
      9. Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit

        Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t
        Ikävä
        82
        756
      10. Voitko väittää

        Ettet flirttaillut tai ainakin yrittänyt osoittaa kiinnostusta?
        Ikävä
        75
        678
      Aihe