Mistä Ason kannattajat ilmestyivät?

Merimax

Kömpivätkö he luolistaan finaali-iltana äänestämään Asoa ja painuivat sinne takaisin jälleen? Miksi en näe missään fanilaumojen kiihkeitä onnentäyteisiä kirjoituksia Ason voitosta? No okei, olin minäkin onnellinen hänen voitostaan, vaikka en ainoaakaan ääntä hänelle lähettänyt, tuli ihan sopiva voittaja tähän formaattiin. Mutta kuka häntä äänesti, ja oliko Asolla kannattajia todella enemmän kuin Kätlinillä tai Esalla?

6

725

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .......

      Kukaan ei muistanut lähettää Asolle miinuksia. Aso on ilmeisesti kaikkien aikojen pienimmällä äänimäärällä äänestetty BB-voittaja

    • 6+5

      ollaan edelleen hiljaa samoin kuin ennen finaaliakin, emme halunneet tuoda itseämme esiin suuremmin koska yllätyshyökkäys oli näin makeampi ja turhaa sitä on enää hihkua kun työ on jo tehty. Samin pudottua siirryin Ason kannattajiin ja luulempa niin monen muunkin tehneen, tämä äijä kolmikko toi taloon kaikista parhaat tilanteet joten on hyvä että yksi niistä voitti. Arvasin heti että Esa ja Kätlin ei tule voittamaan koska heidän kannattajansa teki siitä mahdottoman mellastaessaan palstoilla haukkuen muita ja toisiaan, vanha sanonta hiljaa hyvä tulee päti tähänkin.

    • Meidän perheessä

      Minä aluksi tykkäsin Asosta, mutta epäilin että hän tippuu kuitenkin pois. Mies ei tykännyt Asosta.

      Sitten kannatin Sampoa Danaa ja mies alkoikin kannattaa Asoa. Itseäni ärsytti Toni ja Sami, eikä Asokaan kukoistanut heidän retkueessaan.

      Toni ja Sami lähtivät pois, jolloin Aso oli taas oma symppis itsensä.

      Kun Sampo ja Dana putosivat, Aso jäi meidän suosikiksi.

      - Mieheni ei palstaillut ollenkaan, enkä minäkään Asoa hehkuttanut koska Käpällä ja Esa A:lla oli jo jakautunut fanikunta. Uskoin Ason pärjäävän, jos hänen fanit ei möykkää netissä vaan pitävät matalaa profiilia, ja olin oikeassa.

      - Kokonaisuutena viime kausi oli asukasvalintojen puolesta mainio. Paljon hyviä tyyppejä, ja moni olisi kelvannut voittajaksi ihan ok.

      • J.J ksnk.

        heittäkää sitä aso-kurdi-kamelinpaskapelleä omenalla ottaan. menisi sinne mistä tulikin.

        kaikenlaisia saatanan mutiaisia ja manneja täällä suomessa pyöriikin.


      • allaah 4444
        J.J ksnk. kirjoitti:

        heittäkää sitä aso-kurdi-kamelinpaskapelleä omenalla ottaan. menisi sinne mistä tulikin.

        kaikenlaisia saatanan mutiaisia ja manneja täällä suomessa pyöriikin.

        habib ason veli voittaa tänä vuonna koska on islamilainen.


      • habibulle
        allaah 4444 kirjoitti:

        habib ason veli voittaa tänä vuonna koska on islamilainen.

        Juhlapäivä eilen 11.9 bb-talossa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      89
      1829
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      276
      1687
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      292
      1470
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      175
      1369
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      58
      955
    6. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      51
      947
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      70
      927
    8. 66
      904
    9. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      891
    10. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      51
      876
    Aihe