Mitä suositellaan iMac Intel prossulla käyvälle koneelle eli pidättekö koneen valmiusasennossa vai sammutatteko esim. yöksi? Mitähän Apple suosittelee, en ole huomannut mitään siitä.
Sammuttaa vai nukkumaan
iMac 21,5”
3
740
Vastaukset
- iMacisti
Itse ainakin sammutan yöksi, sillä uusi iMacini herää aina saman tien, kun sen laittaa nukkumaan.
- 1stMacFinn
Perheen molemmat koneet nukkuvat kun eivät ole käytössä. Näin on ollut jo vuosia enkä näe syytä muuttaa käytöntöä.
Mikähän tuota toista iMacia herättelee? Bluetooth-yhteyskö? - iMacisti
1stMacFinn kirjoitti:
Perheen molemmat koneet nukkuvat kun eivät ole käytössä. Näin on ollut jo vuosia enkä näe syytä muuttaa käytöntöä.
Mikähän tuota toista iMacia herättelee? Bluetooth-yhteyskö?Ei ole muita bluetoth laiteita kuin iMacin lahgaton hiiri ja näppäimistö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23945218Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12325986SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32415663Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16510792Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3010113Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229707Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369551Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858478Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426824Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2216476