M-Kar fanclub

Ilmoittaudun jäseneksi.
6106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kieltämättä M-Karilla on laaja käsitys ja tuntemus etenkin softapuolella mutta että faniksi.. no, kukin omillaan.

Äänestä
  • palstan fiksuimmasta päästä joten miksipä sitä ei voisi fanittaakin. On täällä jokunen muukin fiksu mutta tuli nyt mainittua teidät.

    Äänestä

  • niin on kirjoitti:

    palstan fiksuimmasta päästä joten miksipä sitä ei voisi fanittaakin. On täällä jokunen muukin fiksu mutta tuli nyt mainittua teidät.

    M-Kar on kyllä asiallinen eikä yritä käännyttää ketään Linuxiin, Windows-ongelmista hänellä on laaja tietämys ja vain harvoin hän joutuu kehoittaa asentamaan käyttiksen uusiksi tai vaihtamaan sen kokonaan toiseen. Mikäli joku hakee pelikonetta hän ei koskaan ehdota pienikokoista ja tilaltaan rajoitettua Shuttlea tai muita vastaavia joihin ei kuumentumisen vuoksi kannata pelikonetta asentaa.

    Äänestä

  • juupajuua kirjoitti:

    M-Kar on kyllä asiallinen eikä yritä käännyttää ketään Linuxiin, Windows-ongelmista hänellä on laaja tietämys ja vain harvoin hän joutuu kehoittaa asentamaan käyttiksen uusiksi tai vaihtamaan sen kokonaan toiseen. Mikäli joku hakee pelikonetta hän ei koskaan ehdota pienikokoista ja tilaltaan rajoitettua Shuttlea tai muita vastaavia joihin ei kuumentumisen vuoksi kannata pelikonetta asentaa.

    ei ole todellakaan mikään pelikone, vaan viihdepc- tai olohuonepc. Pelikäyttöön on sit raskaammat koneet. Pelit vaatii niin hirveesti tehoja ettei siihen mikä tahansa kone kelpaa. Oikeastaan kannattaa mielummin ostaa konsoli koska niissä on homma optimoitu paremmin kuin yleispc:ssä.

    Äänestä

M-KAR on tietotekniikan talidomi. Pelle, joka ei edes tiedä mikä on käyttöjärjestelmä.
Samaa kastia Ruutikallon kanssa.

Äänestä
  • mutta sinä sen sijaan olet itse kyllä yks aivoton pelle ja varsinainen Mikkis-merkonomi joka ei osaa varmaan erottaa konetta käyttiksestä vaan oot sitä osaa kansasta jonka mielestä pc=windows.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pentti Vitonen kirjoitti:

Ilmoittaudun jäseneksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu