poistin evästeet ja mitä siinä oli, sit viel tein levyn eheytyksen JA NYT SEN JÄLKEEN KONE ON PUOLET HITAAMPI KU SITÄ ENNEN.
Olisko uuden koneen hankinta paikallaan?
Olisko uuden koneen hankinta paikallaan?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
mitä käytit.
CCleaner on turvallinen, mutta EasyCleanerilla tulee helposti tuhoa aikaan.
Vanhemassa koneessa tapahtuu hidastumista CCleanerillakin, kun viedään kaikki väliakaistiedostot, joita Winukka kuitenkin tarvitsee.
Jonkin ajan nettisohlauksella uudet väliaikaistiedostot ovat taas kerättynä ja käytössä, ja toiminta nopeutuu.
Mikään väliaikaistiedosto ei ole sellainen, jonka poistaminen hidastaisi järjestelmää pysyvästi. Väliaikaistiedostot voi siis huoletta poistaa, ne luodaan kuitenkin uudelleen uudelleenkäynnistyksen yhteydessä jos niille on tarvetta.
Vanha ohjenuora: älä korjaa jos ei ole rikki.
riippuu kyllä mitä nuo "sun muut" on ?
päivitykset voisit katella käytössä oleviin ohjelmiin.
Ei sitä vanhaa kannata enää korjata, käy huomenna ostamassa uusi.
Käy sinä vaihtamassa pää.