REFLUKSIAKO?

Mulla on ollut kipua rinnassa ja leukaperissä. sellaiasta jomottaavaa kipua. olen huomannut varsinkin jos syön illalla suklaata tai yms. niin kipu tuntuu välillä myös aaltoilevalta. olen myös herännyt välillä oksennus kurkussa.siis mitähän tämä??? olen nainen 45v
2174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

voi olla. Mullakin on joskus tuota kipua leukaperissä tietty kurkkukipu

Äänestä

relfuksiakin .... tuolta uudelta sivustolta www.refluksi.fi löytyy
refluksikkoja ja iso läjä perustietoo! Tu poikkeen!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


bbbbb... kirjoitti:

Mulla on ollut kipua rinnassa ja leukaperissä. sellaiasta jomottaavaa kipua. olen huomannut varsinkin jos syön illalla suklaata tai yms. niin kipu tuntuu välillä myös aaltoilevalta. olen myös herännyt välillä oksennus kurkussa.siis mitähän tämä??? olen nainen 45v

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu